Arabský Orient za časů Ameriky

Interdrought2020.com Arabský Orient za časů Ameriky Image
Trávit čas knihou Arabský Orient za časů Ameriky! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Arabský Orient za časů Ameriky a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Kniha Arabský Orient za časů Ameriky - Od války v Zálivu k válce v Iráku je volným pokračováním monumentální historické trilogie [jejísoučástí jsou ještě L´Orient arabe. Arabisme et islamisme de 1798 ? 1945 (Arabský Orient: arabismus a islamismus v letech 1798-1945) a Le Moyen-Orient au 20e siecle (Blízký Východ ve 20. století)], jež přehledným způsobem podává obsáhlý a komplexní historicko-politický vývoj Blízkého východu. Zatím poslední etapa tohoto vývoje v letech 1991-2005 i to, jak probíhala v jednotlivých zemích, tj. v Iráku, zemích Zálivu, Saudské Arábii, Sýrii, Libanonu, Jordánsku, Izraeli, Palestině i v Egyptě, se stala předmětem této knihy. Kromě samotného autorského textu kniha obsahuje i řadu významných dokumentů, jako jsou resoluce Rady bezpečnosti OSN, projevy státníků, reakce tisku či velmi cenné statistické a srovnávací údaje, a není proto jen aktuální příručkou pro čtenáře, kteří se chtějí orientovat a porozumět současným složitým událostem na Blízkém východě, ale i historickým dokumentem s řadou faktů, reflexí a analýz, jehož hodnota trvale zůstává.

NÁZEV SOUBORU: Arabský Orient za časů Ameriky.pdf

AUTOR: Henry Laurens

ISBN: 9788020022462

VELIKOST SOUBORU: 6,89 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kniha: Arabský orient za časů Ameriky -- Od války v Zálivu k válce v Iráku - Henry Laurens; Arava Novotná ... Titul je volným pokračováním monumentální historické trilogie (její součástí jsou dosud nevydané Arabský Orient: arabismus a islamismus v letech 1798-1945 a Blízký Východ ve 20. století), jež přehledným ...

Arabský orient za časů Ameriky. V0228118 Kniha Arabský Orient za časů Ameriky. Od války v Zálivu k válce v Iráku je volným pokračováním monumentální historické trilogie [její součástí jsou ještě L´Orient arabe.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY