Kiki, královna Montparnassu

Interdrought2020.com Kiki, královna Montparnassu Image
Trávit čas knihou Kiki, královna Montparnassu! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Kiki, královna Montparnassu a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Životní osudy dívky z Burgundska, od malička živořící na okraji společnosti, opuštěné rodiči a vychovávané babičkou. Bída donutila Alici, uměleckým jménem Kiki, vydělávat si na živobytí jako modelka v ateliérech malířů. Předčasně vyspělou dívku přitahuje umělecké prostředí bohémy, miluje hravost, zábavu, výstřednost, originalitu. Vystupuje jako tanečnice a zpěvačka na Montmartru, střída přátele a přítelkyně, milence a milenky. Pro její divokost a nespoutanou povahu ji Jean Cocteau nazývá "Cikánskou císařovnou". Kiki se ve dvacátých letech stává symbolem Montparnassu. Maluje, uspořádá výstavu a píše své paměti...Román vychází z faktografického materiálu, je bohatě zalidněn postavami známých umělců, malířů, sochařů, básníků a spisovatelů různých národností a zaujme šíří popisu atmosféry rozkvětu kaváren, kabaretů a šansónů.

NÁZEV SOUBORU: Kiki, královna Montparnassu.pdf

AUTOR: Lou Mollgaard

ISBN: 8085243946

VELIKOST SOUBORU: 2,76 MB

STÁHNOUT ČÍST

Zdieľať fotku. 12/17 Dielo: Le déjeuner sur l'herbe, 1862-63. Umelec: Edouard Manet 1832-1883: Portrét po vystavení v roku 1863 spôsobil obrovský rozruch. Pri maľbe nahej ženy sa umelec inšpiroval dvoma kráskami.

Kiki, kráľovná Montparnassu. Cena: €2,60 (59 Kč) Pre Vás: €1,30 (30 Kč) Zľava: 50 % Vložiť knihu do košika. Spisovate ...

SOUVISEJÍCÍ KNIHY