Proces

Interdrought2020.com Proces Image
Trávit čas knihou Proces! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Proces a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
"Ktosi zrejme musel nespravodlivo obviniť Jozefa K., lebo ho jedného rána zatkli, hoci sa nedopustil ničoho zlého."Bankového prokuristu Jozefa K. prekvapia v deň jeho tridsiatych narodenín dvaja neznámi muži. Zatknú ho a oznámia, že sa proti nemu začal súdny proces. Zatknutého ponechajú na slobode, proces však pokračuje vyšetrovaním v záhadnom podkroví starého činžiaku. Jozef K. sa usiluje o ukončenie nezmyselného procesu, pretože ho súdia pre nikdy nevyslovené obvinenie. Súdna mašinéria však pracuje ďalej. Jeho púť za vlastnou obhajobou a spravodlivosťou sa stane nočnou morou.V tomto diele nehľadajte odpoveď. Najznámejší román Franza Kafku je literárne brilantne sformulovanou otázkou ľudského bytia. Každému svojmu dielu vtisol pečať svojej silnej osobnosti a ako každému veľkému umelcovi mu bolo jedno,kam ho budúca literárna história zaradí. Obavy a úzkosť z modernej doby, z odľudštenej civilizácie, sú v Kafkovom podaní rovnako aktuálne ako v čase vzniku románu. Nie je to však dielo temné a nezrozumiteľné. Cez pološero dlhých tieňov a rôznych interpretácií presvitá autor, ktorý dokázal s humorom hľadieť do tváre formujúceho sa nového sveta. Keď Kafka čítal svojim priateľom úvodnú kapitolu románu, všetci sa srdečne smiali, ale najviac sám autor."Jeden z pánov však položil K.-ovi ruky na hrtan, pričom ten druhý mu vrazil hlboko do srdca nôž a dva razy ho tam obrátil. K. zhasínajúcimi očami videl, ako páni s navzájom priloženými lícami pozorujú tesne pred jeho tvárou, ako to dopadne."

NÁZEV SOUBORU: Proces.pdf

AUTOR: Franz Kafka

ISBN: 8089111041

VELIKOST SOUBORU: 4,58 MB

STÁHNOUT ČÍST

Příběh rodiny, které osvětimský proces obrátil život naruby Frankfurt nad Mohanem 1963 Eva, absolventka tlumočnické školy a nejmladší dcera rodiny Bruhnsových, má krátce před zásnubami, když ji její agentura nečekaně požádá, aby překládala u mezinárodního tribunálu výpovědi bývalých polských vězňů, kteří přežili koncentrační tábor v Osvětimi.

Společnost PROCES - Centrum pro rozvoj obcí a regionů, s.r.o. patří mezi přední české instituce v oblasti aplikovaného výzkumu v regionálních vědách. Pracujeme na celém území České republiky, rozvíjíme evropskou výzkumnou spolupráci a podílíme se na mezinárodních projektech v rámci regionálního rozvoje.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY