Halucinácie

Interdrought2020.com Halucinácie Image
Halucinácie je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Oliver Sacks. Přečtěte si s námi knihu Halucinácie na interdrought2020.com
Stalo sa vám, že ste videli niečo, čo tam v skutočnosti nebolo? Počuli, ako niekto volá vaše meno v prázdnom dome? Cítili, že vás niečo alebo niekto sleduje, a keď ste sa otočili, nikto tam nebol?Halucinácie nepatria len do sveta bláznov. Oveľa častejšie sa spájajú so zmyslovou depriváciou, intoxikáciou, chorobou alebo úrazom. Ľudia trpiaci migrénami často vidia malinké postavy v mihotajúcom sa svetle. Ľudia, ktorí strácajú zrak, sa paradoxne môžu ocitnúť vo svete nádherných vizuálnych halucinácií. Halucinácie môže vyvolať horúčka, či dokonca stav mysle pri prebúdzaní sa alebo zaspávaní. Na pomedzí sna a reality mŕtvi navštevujú svojich blízkych a dávajú im šancu rozprávať sa s nimi, spomínať.V knihe s názvom Halucinácie doktor Sacks elegantne, zvedavo a empaticky spája príbehy svojich pacientov s vlastnými zážitkami, aby čitateľom ukázal, čo nám halucinácie môžu povedať o organizácii a štruktúre mozgu, ako ovplyvnili kultúru, folklór a umenie akéhokoľvek národa a prečo sa v nás skrýva potenciál halucinácií, ktoré sú základnou súčasťou nášho bytia.

NÁZEV SOUBORU: Halucinácie.pdf

AUTOR: Oliver Sacks

ISBN: 9788089737000

VELIKOST SOUBORU: 10,83 MB

STÁHNOUT ČÍST

Speciální jednotka FBI řeší sérii brutálních vražd, které by mohly být dílem psychicky nemocného pachatele. Pátrání je zavede na stopu podivně se chovajícího mladíka.

Zmyslové zmeny - halucinácie. Ide o stav, keď zmyslovo vnímate niečo, čo reálne neexistuje, pritom sa vám to ale môže zdať veľmi skutočné. Halucinácia môže byť zraková, sluchová, čuchová, chuťová, dokonca aj pocitová. Napríklad počujete hlasy, alebo niekde vidíte postavy, ktoré tam reálne nie sú.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY