Moderné umenie

Interdrought2020.com Moderné umenie Image
Trávit čas knihou Moderné umenie! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Moderné umenie a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Prehľadná príručka Moderné umenie z edície Umenie v skratke nás oboznámi s najdynamickejšími a najpodnetnejšími umeleckými smermi 19. až 21. storočia - od impresionizmu a symbolizmu cez dadaizmus, Bauhaus alebo socialistický realizmus až po informel, postmodernizmus či destination art. Autorka Amy Dempsey mapuje jednotlivé umelecké štýly, školy či hnutia a prostredníctvom zrozumiteľného textu i starostlivo vybraných diel nás sprevádza moderným výtvarným umením. Jednotlivé kapitoly sú prakticky a prehľadne usporiadané, súčasťou každej z nich je stručný výklad, typické diela a príslušný zoznam popredných predstaviteľov i hlavných charakteristík, médií a umeleckých zbierok.

NÁZEV SOUBORU: Moderné umenie.pdf

AUTOR: Amy Dempsey

ISBN: 9788055643984

VELIKOST SOUBORU: 4,36 MB

STÁHNOUT ČÍST

Moderné a súčasné umenie Staré umenie Architektúra, úžitkové umenie a dizajn webumenia.sk Centrálny katalóg diel Akvizície Reprodukcie Výpožičky + Výskum. Knižnica Archív umenia lab.SNG

Najnovšie články. Vincent van Gogh Tri Grácie - Peter Paul Rubens Dievča s perlovou náušnicou - Johannes (Jan) Vermeer van Delft Michelangelo Buonarroti (Michelangelo)

SOUVISEJÍCÍ KNIHY