Čistiny v nebi

Interdrought2020.com Čistiny v nebi Image
Trávit čas knihou Čistiny v nebi! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Čistiny v nebi a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Výber z poézie tohto nám málo známeho francúzskeho básnika dopĺňa lyrická novela Anízka. Tento básnik prírody a viery žil a tvoril na prelome tohto storočia. Na Slovensku ho nebolo možné, ako náboženského básnika, vydať. Nádherné a zrozumiteľné básne sú pre vnímavého čitateľa pohladením duše. Ilustrácie Viliam Loviška.Štúdia kvetuNa chladnom úbočí sa narcis rozihranýkníše a ukláňa, ako ho vietor hodí,a preto v zrkadle priezračne jasnej vodyvidí si svoju krásu z každej strany.BohAko ten vták, čo mu vypadli deti z hniezdaa vie, že zahynú, keď hlad ich vysilí,tak volá hriešnikov z nekonečného bezdnatej lásky, ktorú sme my na kríž pribili.(Štvorveršia, s. 90, 92)

NÁZEV SOUBORU: Čistiny v nebi.pdf

AUTOR: Francis Jammes

ISBN: 8096737978

VELIKOST SOUBORU: 9,93 MB

STÁHNOUT ČÍST

La traduction slovaque est parue dans le livre intitulé Čistiny v nebi (1999), la traduction tchèque provient du livre Od rána do večera (1966). La compréhension du sens d'un texte original est une condition absolument nécessaire à la bonne traduction et à la bonne critique de traduction.

Čistiny v nebi 1999; Anýzové jablko 1920; Má dcera Bernadetta 1916; Svatební zvony 1927; Švec a dívka 1948; všech 20 knih autora. Žánry autora. Náboženství Povídky Literatura světová Romány Poezie Novely. Štítky z knih. francouzská literatura symbolismus knihomilství, bibliofilie

SOUVISEJÍCÍ KNIHY