Perorální antidiabetika

Interdrought2020.com Perorální antidiabetika Image
Trávit čas knihou Perorální antidiabetika! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Perorální antidiabetika a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Kniha vznikla na základě pozitivního ohlasu účastníků odborných diabetologických seminářů, které proběhly na šesti místech ČR a byly věnovány farmakoterapii diabetu 2. typu.Mottem seminářů byla otázka: „Potřebujeme nová perorální antidiabetika v léčbě diabetes mellitus 2. typu?" Původní myšlenka na vydání sborníku z těchto setkání přerostla v záměr napsat monografii, a to na základě bohatých diskusí účastníků seminářů (diabetologů, internistů, praktických lékařů) s přednášejícími. Každý z autorů (motivován zájmem lékařů o předkládanou tematiku) zpracoval ústní sdělení do samostatné kapitoly, kterou rozšířil o nejdůležitější současné poznatky a informace a doplnil je doprovodnými tabulkami a grafy. Publikace však není jen přehledem o všech dostupných perorálních antidiabeticích, jejich mechanismu účinku, indikacích ap., ale sleduje původní zadání seminářů - upozornění a zamyšlení se nad všemi aspekty léčby perorálními antidiabetiky.

NÁZEV SOUBORU: Perorální antidiabetika.pdf

AUTOR: Jindra Perušičová

ISBN: 9788072622177

VELIKOST SOUBORU: 7,97 MB

STÁHNOUT ČÍST

Všechny informace o produktu Kniha Perorální antidiabetika, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Perorální antidiabetika.

Perorální antidiabetika této skupiny mají své jméno podle chemického složení, neboť všechna jsou určitou modifikací sulfonylmočoviny. Jsou nejčastějšími a nejdéle užívanými léky u diabetu 2. typu. Podněcují B-buňky pankreatu ke zvýšené sekreci inzulinu, který se více uvolňuje, ale více se netvoří.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY