Hoj, zem drahá

Interdrought2020.com Hoj, zem drahá Image
Trávit čas knihou Hoj, zem drahá! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Hoj, zem drahá a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Zbierka básní z rokov 1917 - 1919 s doslovom Miloša Kovačku, ilustrácie a grafická úprava Michal Hudák.Hoj, zem drahá, slovenská zem,Poľúbže sa s ránom, búšte srdcia utýrané, zore nad Kriváňom.Daromne noc hromom rvala, blesky bila v temä,Otrokmi sme boli dosiaľ, viacej nebudeme!

NÁZEV SOUBORU: Hoj, zem drahá.pdf

AUTOR: Martin Rázus

ISBN: 9788097201647

VELIKOST SOUBORU: 7,90 MB

STÁHNOUT ČÍST

V lyrickej zbierke básní „Hoj zem drahá" sa opäť vracia k pozitívam života, krásam Tatranskej prírody a k zavŕšeniu národno-oslobodzovacieho boja vznikom Československa. V nasledujúcich rokoch sa Rázus kvôli rodinným a zdravotným problémom literárne odmlčal.

Spolok Martina Rázusa vydal pri príležitosti 100. výročia ukončenia Veľkej vojny a vzniku Česko-slovenskej republiky, 130. výročia narodenia Martina Rázusa a 100. výročia smrti Jána Lajčiaka tri knihy: Hoj, zem drahá (Martin Rázus), Muži diplomacie (Slavomír Michálek a kol.), Evanjeliá z gréčtiny poreložil Ján Lajčiak..

SOUVISEJÍCÍ KNIHY