Sněhy a další

Interdrought2020.com Sněhy a další Image
Sněhy a další je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor David Voda. Přečtěte si s námi knihu Sněhy a další na interdrought2020.com
Prvotina básníka, překladatele a historika umění Davida Vody nabízí průzračně čisté milostné básně, které jsou psány neznámým „erotickým“ jazykem: překvapivě nově je v této knize využíván dávný princip makaronské poezie, prolínání více jazyků: češtiny, slovenštiny, němčiny, ruštiny, angličtiny. Voda vytváří sugestivní jazyk lásky, přesný i upovídaný, vážný i bláhový. Skvělý záznam počínajícího vztahu, směsi trapnosti, stydlivosti, zmatku, tělesné přitažlivosti a silného citu. Druhou část knihy, nazvanou Leden, autor komponoval jako cyklus lakonických básní v próze, sled popuzených ironických záběrů Olomouce, „báječného“ prostoru pro vztah z první části knihy. To, co je pro tuto knížku podstatné, je nové vidění, jiné, zjitřené vnímání, nová citlivost, dotýkání se neznáma – Miloslav Topinka.

NÁZEV SOUBORU: Sněhy a další.pdf

AUTOR: David Voda

ISBN: 9788086603896

VELIKOST SOUBORU: 3,60 MB

STÁHNOUT ČÍST

Sněhy a další (2010) Tato sbírka se dělí na dvě části. První oddíl, nazvaný Verše, zahrnuje poezii milostnou, experimentální a je dedikován Sabine. Básně jsou psány volným veršem, smysl vyjadřují na minimálním prostoru (často stačí i čtyři řádky). Jsou mnohovrstevnaté, niterné a výrazně experimentální.

Kdeže loňské sněhy jsou a s nimi k uzoufání mizerné elektromobily minulé dekády. Elektrický pohon udělal obrovský vývojový skok a auta zrychlí na nevídanou úroveň! A tohle zrychlení se rozhodně nebude týkat jen elektrických supersportovních střel. Dokonce i docela obyčejná auta si razantně polepší!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY