Nový čas

Interdrought2020.com Nový čas Image
Trávit čas knihou Nový čas! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Nový čas a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Roku 1904 přichází do městečka Thyregod mladá učitelka Lilly. Uprostřed vichrného jutského vřesoviště má vést nově zřízenou školu. V lodním pytli si s sebou veze mladistvý elán, pár třísek na podpal, ale také deník, do kterého si stačí zapsat pouhých několik vět. Vzápětí ji pohltí práce i první velká láska a na psaní nemá pomyšlení. Dvacet let poté se v zápiscích vyrovnává se vzpomínkami na nepříliš vydařený bezdětný vztah se starším a chladným mužem, pro kterého byla víceméně jen správkyní domácnosti, a přemýšlí, zda se obejde bez autoritativního protějšku, který určoval běh jejího dosavadního života. Teprve postupně začíná chápat, že se před ní otevírá naděje na nový začátek. Román Nový čas před námi postupně rozkrývá tiché, ale velké drama, které málem skončilo nenaplněným lidským životem.

NÁZEV SOUBORU: Nový čas.pdf

AUTOR: Ida Jessen

ISBN: 9788074329067

VELIKOST SOUBORU: 9,28 MB

STÁHNOUT ČÍST

BRATISLAVA - Redakciu Nového Času dnes predpoludním prepadli! Do priestorov najčítanejšieho slovenského denníka vtrhlo dnes okolo 10.00 hod. predpoludním niekoľko zamaskovaných mužov, ktorí v priebehu pár minút obsadili najdôležitejšie posty v takmer všetkých kľúčových oddeleniach, pričom sa evidentne snažili získať absolútnu kontrolu nad novinami.

Nový Čas: List hájící zájmy agrární a. sociální zájmy lidu venkovského. Odpovědný redaktor. Judr. V. Leština. Časopis vycházel od roku 1919.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY