Nejen slova

Interdrought2020.com Nejen slova Image
Nejen slova je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Karel Lhota. Přečtěte si s námi knihu Nejen slova na interdrought2020.com
Karel Lhota (1894–1947), spoluautor pražské Müllerovy a Winternitzovy vily, spolupracovník Adolfa Loose, ale také samostatný architekt, pedagog a scénograf, patřil k pozoruhodně plodným teoretikům architektury a umění. Lhotovou rozsáhlou publikační činností se prolínají tři základní témata – scénografie, bytová kultura, architektura a umění. Jeho celoživotní afinita k divadlu vyústila vedle vlastní scénografické tvorby v soubor časopiseckých statí k výtvarným, sociologickým a historickým aspektům divadelní scénografie. Teoretickou protiváhu k Lhotovým návrhům bytových interiérů tvoří série článků zaměřené na problematiku moderní bytové kultury. Texty věnované architektuře přinášejí vedle komentářů k soudobé architektuře zajímavé postřehy k dobovému dění v československé architektonické obci. Edice textů, opatřená úvodní studií z pera Marie Szadkowské, výběrovými seznamy projektů a teoretických prací K. Lhoty, bibliografickým přehledem, rejstříky a uzavřená osobní vzpomínkou architektovy dcery Dagmar Lhotové- Slabé, vychází v době, kdy pod názvem Umění českého západu probíhá v Západočeské galerii v Plzni výstava věnovaná Sdružení západočeských umělců v Plzni, jehož byl K. Lhota významným členem.

NÁZEV SOUBORU: Nejen slova.pdf

AUTOR: Karel Lhota

ISBN: 9788020422217

VELIKOST SOUBORU: 3,89 MB

STÁHNOUT ČÍST

Švédština v poslední době vytváří mnohá nová slova. Jedním z jejích posledních novotvarů je köpskam. Označuje stud z nakupování, a to především oblečení. Tento trend navazuje na tzv. flygskam, stud z létání. Podle analytiků by se brzy mohl rozšířit i do dalších států, a tím značně ovlivnit oděvní průmysl.

Moudrá slova (nejen) o medvědích trzích aneb Proč je dobré investovat dlouhodobě a nakupovat ve slevě. Světové akcie jsou v medvědím trendu a ještě v něm nějaký ten pátek pobudou (na hlášení o tom, že posílení o 20 % znamená automaticky býčí trend, nedbejte).

SOUVISEJÍCÍ KNIHY