Elementárne častice

Interdrought2020.com Elementárne častice Image
Trávit čas knihou Elementárne častice! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Elementárne častice a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Nevlastní bratia Michel a Bruno majú spoločnú matku, ale inak nič viac.Michel je výskumník, idealista, prísny zástanca determinizmu, ktorý je neschopný milovať, nahrádza život prácou, jedlom z Monoprix a sedatívami. Bruno je voľnomyšlienkar, hoci viac v teoretickej ako v praktickej rovine, a len zúfalo sa snaží dopracovať k sexuálnym pôžitkom. Obaja sú typickými príslušníkmi atomizovanej spoločnosti, v ktorej náboženstvo ustúpilo plytkej ezoterike a filozofiám New Age a lásku nahradilo prázdne sexuálne splynutie.Román Elementárne častice je príbehom dvoch bratov, ale jeho skutočnou témou je rozklad súčasnej spoločnosti, jej predstáv o sebe samej, domnienok, jej politickej nekorektnosti a prejavov vo všetkom od antropológie po listy čitateliek v dievčenských časopisoch. Rozklad moderných životov a lásky.Román Michela Houellebecqa je raz vtipný, ostrý, inokedy didaktický, dojemný a naturalistický.

NÁZEV SOUBORU: Elementárne častice.pdf

AUTOR: Michel Houellebecq

ISBN: 9788089737727

VELIKOST SOUBORU: 10,22 MB

STÁHNOUT ČÍST

Základný prehľad. Subatómové častice (iný názov: elementárne častice v širšom zmysle): . fundamentálne častice (iné názvy: „najelementárnejšie častice", elementárne častice v užšom zmysle): . kvarky (kombinácie šiestich vôní, troch farieb a antikvarkov vytvárajú 36 rôznych kvarkov); leptóny (elektrón, tauón, mión, elektrónové, miónové a tauónové ...

Román Elementárne častice je príbehom dvoch bratov, ale jeho skutočnou témou je rozklad súčasnej spoločnosti, jej predstáv o sebe samej, domnienok, jej politickej nekorektnosti a prejavov vo všetkom od antropológie po listy čitateliek v dievčenských časopisoch. Rozklad moderných životov a lásky.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY