Ptáci

Interdrought2020.com Ptáci Image
Trávit čas knihou Ptáci! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Ptáci a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Tato obsáhlá publikace podává všem milovníkům ptactva dokonalý přehled o druzích ptáků žijících ve volné přírodě i ptáků chovaných v klecích a voliérách. Portréty opeřenců z celého světa jsou systematicky řazené do kapitol podle jednotlivých ptačích řádů. Popis každého druhu je doplněn fotografií. Chovatelé v knize navíc naleznou spoustu užitečných rad a návodů, jak pečovat o ptáky chované v zajetí.

NÁZEV SOUBORU: Ptáci.pdf

AUTOR: Vladimír Bejček

ISBN: 9788025502860

VELIKOST SOUBORU: 8,13 MB

STÁHNOUT ČÍST

Ptáci (Aves) jsou dvojnozí, teplokrevní a vejce snášející obratlovci, dle nové systematiky patřící mezi teropodní dinosaury a obecněji diapsidy. Dá se tedy konstatovat, že ptáci jsou vlastně přežívající, specializovanou skupinou teropodních dinosaurů (maniraptorů), která jako jediná přežila vymírání na konci křídy před 66 miliony let.

Ptáci. Seznam vybraných druhů ptáků. Jde o nejčastěji se vyskytující druhy u naších vod. Ptáci dosahují různých velikostí.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY