Tatranskí nosiči

Interdrought2020.com Tatranskí nosiči Image
Trávit čas knihou Tatranskí nosiči! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Tatranskí nosiči a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Ak neviete, prečo tatranskí nosiči dobrovoľne vláčia desiatky kilogramov do výšok medzi tatranské štíty, tak je kniha Tatranskí nosiči určená pre vás. Zároveň poteší aj tých, ktorí to vedia a k nosičskému chlebíku privoňali, pretože je to kniha, v ktorej autorka Katarína Nováková nechala vyrozprávať sa mnohých nosičov. Sú medzi nimi aj karikaturista - horolezec Ivan Bajo, známy režisér horských filmov Pavol Barabáš, záchranár Jaro Švorc, i Peter Petras, ktorý sa dnes stará o Reinerovu chatu. Ivan Bajo pripojil aj desiatku karikatúr venovaných nosičskému stavu.

NÁZEV SOUBORU: Tatranskí nosiči.pdf

AUTOR: Katarína Nováková

ISBN: 8096901753

VELIKOST SOUBORU: 4,87 MB

STÁHNOUT ČÍST

Tatranskí nosiči. 15. 3. 2012, 15:09. ... Prvou pohnútkou organizátorov bolo, aby sa aspoň raz za rok stretli nosiči a chatári z Tatier na nejakom spoločnom podujatí, kde by si mohli chlapsky zmerať sily, porozprávať sa, zabaviť sa. Táto myšlienka, niet divu, vyšla priamo z Chaty pod Rysmi a je zaujímavé sledovať, do akej ...

Dnes nosiči v Tatrách zásobujú Rainerovu chatu, Téryho chatu, Zbojnícku chatu, Chatu pod Rysmi, Zamkovského chatu a Skalnatú chatu. Preteky šerpov: Kto chce vyhrať, beží. A svoje sily a schopnosti si všetci tatranskí nosiči každoročne merajú vo vlastných pretekoch. Hovoria im Šerpa rallye a organizuje sa už od roku 1985.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY