Dekadent dezert

Interdrought2020.com Dekadent dezert Image
Trávit čas knihou Dekadent dezert! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Dekadent dezert a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Ve srovnání s prvotinou Hičhaikum (2004) přináší druhá řadová sbírka Jana Kunzeho poměrně radikální proměnu poetiky. Nové texty jsou rozsáhlejší, mají uvolněnější formu a ostřejší optiku vidění světa. Spektrum barev, jimiž Kunze svůj básnický prostor nasvěcuje, je jakoby zredukováno na základní trojici černá - červená - bílá, v nichž je vyvedena i grafická úprava sbírky. Autor sám o své knize říká, že přináší "očistu městem": město je mu teritoriem i jevištěm, znakem i stigmatem, aktérem i svědkem. Je místem, kde vedle sebe zívá okázalá nuda a zároveň pulsuje život naplno; kde se milostná extáze střídá s životní skepsí. Neustálá oscilace mezi skutečným prožitkem a stylizací vyvolává v textech napětí a pohyb, slova se rodí v atmosféře malých každodenních dramat. Nepostrádají však Kunzeho vrozenou schopnost stávat se pozorovatelem, účastníkem a hlavně vypravěčem silných příběhů.

NÁZEV SOUBORU: Dekadent dezert.pdf

AUTOR: Jan Kunze

ISBN: ",

VELIKOST SOUBORU: 8,76 MB

STÁHNOUT ČÍST

5. 12. 2008 v rámci 2. živého koncertu skladatelské soutěže Gramodeska - www.gramodeska.com.

Dekadent dezert. Jan Kunze. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha ( pevná vazba ) Produkt je vyprodaný. Speciální limitovaná edice - druhé vydání čtenářsky úspěšné sbírky Jana Kunzeho plus CD! Ve srovnání s prvotinou Hičhaikum (2004) přináší druhá řadová sbírka Jana Kunzeho ...

SOUVISEJÍCÍ KNIHY