Rozprávkarov bazár

Interdrought2020.com Rozprávkarov bazár Image
Trávit čas knihou Rozprávkarov bazár! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Rozprávkarov bazár a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Monografia slovenského básnika, prekladateľa a "andersenológa" o životných a tvorivých osudoch najčítanejšieho spisovateľa sveta.Nezvyčajná kniha o spisovateľovi, ktorého rozprávky a príbehy počúvali a neskôr čítali milióny detí na celej planéte. Andersenov prekladateľ Milan Richter približuje štyrmi vstupnými esejami čitateľovi mnohé známe i neznáme fakty z rozprávkarovho detstva v rodnom Odense, z „prvej etapy“ jeho cesty za slávou, keď v Kodani netrpezlivo búšil na brány Kráľovského divadla, ale trúfa si aj poodhaliť mýty okolo Andersena, okolo jeho návštevy Bratislavy, okolo jeho sexuality. „Rozprávkarov bazár“ je čítankou pre rodičov a rozprávkovou knihou pre ich deti – aj jedni, aj druhí tu nájdu svoje. Nechýbajú najznámejšie rozprávky, ako napr. Palculienka, Kresadlo, Cisárove nové šaty, Malá morská víla, Statočný cínový vojačik, Škaredé káčatko, Dievčatko so zápalkami, ale aj pomerne neznáme príbehy (Červené topánky, Dievčina, ktorá šliapla na chlieb, Chrobák, Detské reči, Kvapka vody a ďalšie). „Rozprávkarov bazár“ je pestrým, voňavým miestom, kde čitateľ môže „ochutnať“ aj z nádherné vystrihovačiek, z básní (ktoré u nás nikto dosiaľ nepreložil), úryvkov z Andersenových listov, cestopisov, denníkov, ale aj z divadelnej hry o tomto „škaredom káčatku“.Edícia LOS (Literárne osobnosti Severu)

NÁZEV SOUBORU: Rozprávkarov bazár.pdf

AUTOR: Milan Richter

ISBN: 8089178103

VELIKOST SOUBORU: 4,74 MB

STÁHNOUT ČÍST

„Rozprávkarov bazár" je pestrým, voňavým miestom, kde čitateľ môže „ochutnať" aj z nádherné vystrihovačiek, z básní (ktoré u nás nikto dosiaľ nepreložil), úryvkov z Andersenových listov, cestopisov, denníkov, ale aj z divadelnej hry o tomto „škaredom káčatku".

Knihy Beletrie pro dospělé Scénáře, eseje, úvahy Rozprávkarov bazár. Rozprávkarov bazár. Milan Richter. 198 Kč ...

SOUVISEJÍCÍ KNIHY