Noc v Lisabonu

Interdrought2020.com Noc v Lisabonu Image
Trávit čas knihou Noc v Lisabonu! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Noc v Lisabonu a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Německý emigrant Josef Baumann-Schwarz vypráví příběh své velké lásky člověku, kterého náhodou potká v lisabonském přístavu, posledním útočišti těch, kdo prchají před Hitlerem na západ. Instinkt pronásledovaného mu napovídá, že neznámý je stejný štvanec jako on. Musí někomu vylíčit svůj příběh, aby přetrval, aby se uchoval obraz jeho zemřelé ženy, protože se obává, že jeho vlastní paměť podlehne časem milosrdnému zapomnění. Věnuje krajanovi i dva lodní lístky, pas a vízum do Ameriky, jako by mu symbolicky odkazoval svou osobnost i svůj osud.

NÁZEV SOUBORU: Noc v Lisabonu.pdf

AUTOR: Erich Maria Remarque

ISBN: 9788024910390

VELIKOST SOUBORU: 2,90 MB

STÁHNOUT ČÍST

Noc v Lisabonu (proti) Předposlední román Ericha Marii Remarquea Noc v Lisabonu z roku 1962 nepatří ke stěžejním dílům oblíbeného spisovatele. Autor téma emigrace a vykořeněnosti člověka drceného soukolím dějin mnohem plastičtěji pojednal například ve Vítězném oblouku.

Noc v Lisabonu . 256,-Není dostupné Německý emigrant Josef Baumann-Schwarz vypráví příběh své velké životní lásky člověku, kterého náhodou potká v lisabonském přístavu, posledním útočišti těch, kteří prchají před Hitlerem na Západ.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY