Spolčení hlupců

Interdrought2020.com Spolčení hlupců Image
Spolčení hlupců je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor John Kennedy Toole. Přečtěte si s námi knihu Spolčení hlupců na interdrought2020.com
Humoristické veledílo Johna Kennedyho Toola Spolčení hlupců si svůj název i štiplavý humor vypůjčuje u Jonathana Swifta a obohacuje jej o surrealistický rozměr americké grotesky a výraznou neworleanskou příchuť. Protagonista románu Ignácius J. Reilly je zvláštní zjevení, které snad v moderní literatuře nemá obdoby: třicetiletý, vrcholně nepraktický, obtloustlý milovník středověké teologie a geometrie, jenž opovrhuje povrchním moderním světem a vede proti němu svou osobní křížovou výpravu. Jednoho dne mu však jeho matka, u níž bydlí a na níž je existenčně závislý, uchystá strašlivé překvapení – Ignácius si musí najít práci. Ignácius je tak nucen překročit Rubikon, a od té chvíle pro něj není návratu: roztáčí se bláznivý kolotoč událostí a divokých dobrodružství, nezadržitelně směřující k dramatickému vyvrcholení.2. vydání.

NÁZEV SOUBORU: Spolčení hlupců.pdf

AUTOR: John Kennedy Toole

ISBN: 9788025730225

VELIKOST SOUBORU: 5,27 MB

STÁHNOUT ČÍST

„Spolčení hlupců je jedna z nejvtipnějších knih všech dob… budete se smát nahlas, až vám potečou slzy a rozbolí vás břicho." - New Republic „Mistrovské dílo… Román čtenáře naprosto ohromí svou vynalézavostí a vtipem. Nejedná se o nic menšího než o skvostnou komickou fugu."

Je to spolčení hlupců, nebo o co vlastně v kauze koronavirus jde? Pokud se svět nespojí v nějakém řešení této krize a nebude postupovat jednotně bude se této pandemie zbavovat velmi obtížně. Zatím se jako jediné účinné opatření, které dokáže nákazu tlumit, ukazuje právě nošení roušek a určitá izolace.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY