Proces, kánon, recepcia

Interdrought2020.com Proces, kánon, recepcia Image
Proces, kánon, recepcia je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Soňa Paštéková. Přečtěte si s námi knihu Proces, kánon, recepcia na interdrought2020.com
Monografia uvedeného titulu, prezentuje výskumné aktivity autorky posledného obdobia z oblasti literárnovednej rusistiky, historiografie a translatológie. Otvára aktuálne otázky literárneho procesu a tvorby dejín ruskej literatúry 19. a 20. storočia so zameraním na preklad a recepciu ruských umeleckých textov v slovenskej kultúre. Aspekty skúmania literárneho procesu autorka vníma literárny pohyb ako neustále sa meniaci fenomén dočasne kanonizovaných estetických paradigiem. K problematike dejín ruskej literatúry 20. storočia v zmysle naznačených úvah spochybňuje kontinuitu literárnej ontológie, ktorá sa v tradičných dejinách literatúry obvykle chápe ako "vzájomná koexistencia a následná výmena literárnych prúdov, smerov, žánrov či osobností, prekonávanie jedného estetického modelu iným" v rozličných časopriestorových kontextoch.

NÁZEV SOUBORU: Proces, kánon, recepcia.pdf

AUTOR: Soňa Paštéková

ISBN: 9788022412995

VELIKOST SOUBORU: 3,57 MB

STÁHNOUT ČÍST

Proces, kánon, recepcia Autor: Soňa Pašteková Monografia uvedeného titulu, prezentuje výskumné aktivity autorky posledného obdobia z oblasti literárnovednej rusistiky ,historiografie a translatológie.

Kniha Proces, kánon, recepcia(Soňa Pašteková) za skvelú cenu v internetovom kníhkupectve moja-kniha.sk. Objavte aj ďalšie knihy najlacnejšie na internete.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY