Dávky v citovej núdzi

Interdrought2020.com Dávky v citovej núdzi Image
Hledáte knihu Dávky v citovej núdzi? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2017 a autorem je Martin Tužinský? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Po Protéze duše je Dávky v citovej núdzi v poradí druhou knihou autora Martina Tužinského. Kniha obsahuje celkovo 82 básní tematicky rozdelených do 5 "kapitol" s názvami Ilúzia lásky; Marazmus, hnev, nadávky a iné hobby; Sebaľútosť, Vytriezvenie a Svitá. Jednotlivé básne a aj kapitoly sú popísaním rôznych etáp a citových rozpoložení, v ktorých sa autor počas ich písania (ide o obdobie 7 rokov) práve nachádzal. Bez servítky, s dávkou hnevu a štipkou nadávok (tam, kde si to okolnosti vyžadovali), smútkom, ale aj radosťou, nehou, opojením a očarením z krásy, života a nádeje. Ako celok je kniha popísaním života, ktorého súčasťou sú tak pády, ako aj znovuvstania ako analógia expanzie, ktorú strieda recesia a pád z vrcholu na dno, po ktorom sa človek, silnejší ako pred tým, opäť nadýchne čerstvého vzduchu ako krátko po letnej búrke.

NÁZEV SOUBORU: Dávky v citovej núdzi.pdf

AUTOR: Martin Tužinský

ISBN: 9788089728114

VELIKOST SOUBORU: 1,41 MB

STÁHNOUT ČÍST

Od 1. júla 2014 sa zmenili podmienky poskytovania dávky v hmotnej núdzi. Základnú dávku od štátu vo výške 61,60 eura definitívne dostane iba ten občan v hmotnej núdzi, ktorý odpracuje 32 hodín mesačne v rámci menších obecných služieb alebo dobrovoľníckych činností. Práca im však musí byť ponúknutá od obce alebo mesta.

Kedy sa žiada o dávky v hmotnej núdzi a kedy o doplatenie životného minima? Akosi mi to nie je jasné , podľa čoho sa to posudzuje a delí ? Môže napríklad nezamestnaný poberať životné minimum , či len dávky v hmotnej núdzi a existuje nejaká výnimka alebo „ okolnosť " nato , aby poberal to životné minimum ?

SOUVISEJÍCÍ KNIHY