Traumatologie

Interdrought2020.com Traumatologie Image
Hledáte knihu Traumatologie? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2019 a autorem je Radek Veselý? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Moderní postgraduální učebnice úrazové chirurgie kolektivu autorů z našich předních pracovišť úrazové chirurgie, vydaná v roce 2015, zaplnila „bílé místo“ v naší odborné literatuře a její první vydání bylo brzy rozebráno. Pořadatelé z brněnské Úrazové nemocnice, která má dlouholetou tradici v léčbě izolovaných poranění skeletu i komplexních úrazů s poraněními dutinovými, proto připravili vydání nové, přepracované a rozšířené. Úrazová nemocnice je rovněž sídlem Kliniky traumatologie Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně a Subkatedry úrazové chirurgie Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví, což je pro čtenáře zárukou vysoké odbornosti, kvality a praktické využitelnosti všech předkládaných poznatků. Monografie opět reprezentuje celé spektrum moderních názorů, metod a diagnostických i terapeutických postupů při léčení poranění tělesných dutin a také u zlomenin.

NÁZEV SOUBORU: Traumatologie.pdf

AUTOR: Radek Veselý

ISBN: 9788074924521

VELIKOST SOUBORU: 1,25 MB

STÁHNOUT ČÍST

Jeví se proto zcela zákonitý vývoj, k němuž došli představitelé traumatologie v řadě evropských zemí, a to se závěrem, aby úrazová chirurgie byla koncentrována do velkých nemocničních středisek - traumacenter.

Traumatologie je lékařský obor, který se zabývá akutním poraněním jakéhokoli orgánu v těle. Nejenom kostí a pohybového aparátu. V nemocnicích vznikají oddělení traumatologie nebo urgentní příjmy nebo emergency.Pacient s poraněním je převezen sem a zde je vyhodnocen jeho stav, jsou zajištěny životní funkce a jednotlivá zranění řeší specialista z jiných oborů.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY