Střelná poranění

Interdrought2020.com Střelná poranění Image
Trávit čas knihou Střelná poranění! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Střelná poranění a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Tato soudnělékařská monografie je v českých zemích prvním komplexně zpracovaným medicínským dílem věnovaným problematice poranění způsobených střelnými zbraněmi. Na hodnocení střelného poranění se s ohledem na kompetence určené dosaženým vzděláním a specializací podílí řada expertů a odborníků, s ohledem na charakter a mnohdy fatální následky střelných poranění je jejich hodnocení královskou disciplínou soudního lékařství. Text z pera královéhradeckých soudních lékařů je určen široké medicínské obci - soudním lékařům a patologům, klinickým lékařům podílejícím se na léčbě a odstraňování následků střelného poranění či provádějícím prohlídku mrtvého těla se střelným poraněním na místě činu (chirurgie, traumatologie, válečná chirurgie, neurochirurgie, stomatochirurgie, ARO, RDG, RZP, praktičtí lékaři aj.), dále orgánům činným v trestním řízení (PČR, státní zástupci, soudci), expertům z řad balistiků. Jako studijní pomůcka pak dobře poslouží medikům a posluchačům policejních škol.

NÁZEV SOUBORU: Střelná poranění.pdf

AUTOR: Petr Hejna

ISBN: 9788072626960

VELIKOST SOUBORU: 7,35 MB

STÁHNOUT ČÍST

Ústav soudního lékařství Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně uspořádal 19. listopadu ve svém historickém přednáškovém sále odborný monotematický seminář nazvaný Střelná poranění. Akce se zúčastnili odborníci z řad lékařů, právníků, policistů a techniků zabývajících se ranivou balistikou.

18.4.1 Otevřená poranění hlavy. Nejčastější příčinou otevřených poranění hlavy jsou střelná zranění, méně často údery tupým předmětem.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY