Zpráva o mém muži

Interdrought2020.com Zpráva o mém muži Image
Hledáte knihu Zpráva o mém muži? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2018 a autorem je Josefa Slánská? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Zpráva o mém muži je otřásajícím svědectvím o době, ve které se za velké ideály skryly i ty nejtěžší zločiny. Tentokrát se nejedná o pohled „jasné oběti“, ale manželky jednoho z těch, kteří obludnou mašinerii pomáhali budovat, aby nakonec skončili na jejím popravišti. Vzpomínky Josefy Slánské, manželky generálního tajemníka KSČ, nás zavedou na demonstrace ve třicátých letech 20. století, do emigrace v Moskvě, ale i do Československa poválečné doby. Bez servítků a idealizace před čtenářem předestírají realitu doby a vnitřního fungování strany, jejíž nástup k moci u nás předznamenal realitu života prakticky celé druhé poloviny minulého století.Rudolf Slánský byl ve vykonstruovaném procesu s protistátním spikleneckým centrem odsouzen k trestu smrti a 3. prosince 1952 v Praze oběšen.Knihu Zpráva o mém muži napsala Josefa Slánská v roce 1963, o pět let později byla připravena k tisku, avšak její vydání bylo v roce 1969 zastaveno.

NÁZEV SOUBORU: Zpráva o mém muži.pdf

AUTOR: Josefa Slánská

ISBN: 9788075654120

VELIKOST SOUBORU: 1,44 MB

STÁHNOUT ČÍST

Zpráva o mém muži je otřásajícím svědectvím o době, ve které se za velké ideály skryly i ty nejtěžší zločiny. Tentokrát se nejedná o pohled „jasné oběti", ale manželky jednoho z těch, kteří obludnou mašinerii pomáhali budovat, aby nakonec skončili na jejím popravišti.

Pokud Zpráva o mém muži měla nějak Slánského zlidštit, počítám, že tento krok se míjí účinkem, přestože události ve spisku , které by se týkaly vzestupu v hierarchii komunistického aparátu, vyloženě chybí, odpárat spoluvinu za stovky zmařených lidských životů zkrátka nejde.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY