Tělo, věda, stát

Interdrought2020.com Tělo, věda, stát Image
Trávit čas knihou Tělo, věda, stát! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Tělo, věda, stát a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Kniha se zabývá profesionalizací porodnictví v osvícenském období. Zajímá se především o formování nového profesionálního aparátu, který připravoval zkoušené a kontrolované porodní báby, podléhající autoritě mužských odborníků z lékařských fakult. Autorka se v ní pokouší najít odpovědi na otázky týkající se způsobu výchovy a kontroly nových profesionálů-specialistů, odhalování nelegální porodnické praxe či vyrovnávání se lékařů s tím, co nazývaly „pověrami“. Mimoto se ale také snaží ukázat, proč lékaři při porodech tak často selhávali. Na příkladě proměny porodnictví Tinková rovněž studuje vztah mezi modernizujícím se státem, osvícenskou vědou a genderovými identitami a rolemi, přičemž základní důraz klade na proměny chápání a vnímání těla a tělesnosti, resp. genderových identit a rolí v osvícenském myšlení.

NÁZEV SOUBORU: Tělo, věda, stát.pdf

AUTOR: Daniela Tinková

ISBN: 9788025702239

VELIKOST SOUBORU: 4,25 MB

STÁHNOUT ČÍST

Objednávejte knihu Tělo, věda, stát Zrození porodnice v osvícenské Evropě v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků

Daniela Tinková: Tělo, věda, stát.Zrození porodnice v osvícenské Evropě, Argo 2010, 672 s.. Kniha se zabývá profesionalizací porodnictví v osvícenském období. Zajímá se především o formování nového profesionálního aparátu, který připravoval zkoušené a kontrolované porodní báby, podléhající autoritě mužských odborníků z lékařských fakult.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY