Arthure, ty děvko umění

Interdrought2020.com Arthure, ty děvko umění Image
Trávit čas knihou Arthure, ty děvko umění! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Arthure, ty děvko umění a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
V dopisech plných osobního napětí a homoerotické vášně se zrcadlí příběh jednoho z nejznámějších homosexuálních svazků historie mezi dvěma francouzskými prokletými básníky. Obsese, fyzická posedlost Arthurem, přibližující se antickému mýtu či shakespearovským sonetům, je hlavním znakem Georgievova pojetí. A právě touha po vymanění se z ní vede Verlaina k výstřelu po objektu své lásky roku 1873.V modernistickém rozuzlení je však odkryta další rovina díla: Arthur a Paul nejsou jen historickými postavami, ale i dvěma archetypy vnímání života, které mohou zároveň sídlit v každém z nás.Georgiev emancipoval český gay art a povýšil ho na všeobecně uznávanou estetickou hodnotu, vnímanou nejen jako dráždivou specifičnost, ale jako plnohodnotné umění, čímž ho vyřadil z ghetta gay kultury, nepřesahující stín komplexu podivnosti.Kniha je doplněna předmluvou světoznámé režisérky Agnieszky Holland, která je autorkou filmového zpracování tématu (Úplné zatmění, 1995), a výňatkem z diplomové práce Jagellonské univerzity v Krakově zabývající se Georgievovou tvorbou (2010).

NÁZEV SOUBORU: Arthure, ty děvko umění.pdf

AUTOR: Adam Georgiev

ISBN: 9788072292479

VELIKOST SOUBORU: 10,45 MB

STÁHNOUT ČÍST

Arthure, ty děvko umění - Adam Georgiev epub fb2 PDF Created Date: 1/22/2018 10:02:08 AM ...

Kniha: Arthure, ty děvko umění Dopisy Paula Verlaina Arthuru Rimbaudovi - Adam Georgiev. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY