Adamův návrat

Interdrought2020.com Adamův návrat Image
Trávit čas knihou Adamův návrat! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Adamův návrat a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Západní spoločnost má pro muže množství lákadel: peníze, moc, společnskou prestíž, vzděláni, sex - to vše vydáva za sám cíl jeho existence. Přesto právě dnes je pro řadu mužů čím dál tím bolestnější nedostatek opravdového smyslu a pocit naplnění. Tradičním prostředkem sebenalezení, který se rozvinul u mnoha různých kultur, jsou iniciační rituály, rituály přechodu. Každý iniciační rituál připravoval muže na jeho zralou mužskou úlohu uvnitř společnství a umožňoval mu pravdivěji nalézt vlastní hodnotu a smysel své existence. Právě chybějíci prvek iniciace považuje Rohr za jádro mnoha problémů dnešní společnosti.Východiskem jeho prakticky orientovaného konceptu duchovního zrání jsou iniciační rity, existující ve všech kulturách, které reinterpretuje tak, aby odrážely vnitřní potřeby, touhy i slabiny dnešního muže a pomáhaly je zvládnout na vyšší rovině. Rohr, který zde zúročil své zkušenosti kontemplativního mnišského života i léta terapeutické praxe, předkládá skutečnou iniciaci pro toho, kdo chce hlouběji proniknout do plného, křesťansky orientovaného duchovního života, a zároveň se odmítá zříci své zralé jedinečnosti - své mužské dynamiky a osobnosti.

NÁZEV SOUBORU: Adamův návrat.pdf

AUTOR: Richard Rohr

ISBN: 8070217847

VELIKOST SOUBORU: 2,75 MB

STÁHNOUT ČÍST

Jeho nová kniha Adamův návrat povzbuzuje k novému zamyšlení nad podstatou mužství a zároveň ukazuje možnosti iniciace v současných podmínkách. Obsahuje rovněž vzorový rituál iniciace spolu s množstvím doplňující literatury. Richard Rohr (1945) je americký kněz, františkán německého původu, jeden z ...

Adamův návrat . Západní společnost má pro muže množství lákadel: peníze, moc, společenskou prestiž, vzdělání, sex - to vše vydává za sám cíl jeho existence. Přesto právě dnes je pro řadu mužů čím dál tím bolestnější nedostatek opravdového smyslu a pocit nenaplnění.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY