Nadporučík Bohumil Bednářík

Interdrought2020.com Nadporučík Bohumil Bednářík Image
Trávit čas knihou Nadporučík Bohumil Bednářík! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Nadporučík Bohumil Bednářík a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Bohumil Bednářík byl v roce 1944 ustanoven velitelem desantu CHALK, který byl vysazen nedaleko Kamýku nad Vltavou. Díky zradě padl do zajetí a protiparašutistický podreferát pražského gestapa se snažil díky jeho prostřednictvím rozehrát rádio hru s Londýnem, což nemělo naději na úspěch. Autor se zabýval rovněž celkovým osudem Bohumila Bednáříka od jeho narození až po úmrtí, které bylo zcela v zapomnění.

NÁZEV SOUBORU: Nadporučík Bohumil Bednářík.pdf

AUTOR: Martin Vaňourek

ISBN: 9788088028055

VELIKOST SOUBORU: 5,37 MB

STÁHNOUT ČÍST

Nadporučík Bohumil Bednařík zemřel později ve vlasti. Rotný Vladimír Hauptvogel se zastřelil v beznadějné přestřelce při pokusu o útěk. Rotný František Nedělka zemřel později v Anglii. Četař Josef Künzl žil v Austrálii a mně osobně není známo, jestli zemřel, či ještě žije.

4. února 1915 se v Žitětíně u Jičína narodil Josef Vanc. Vyučil se strojním zámečníkem a v roce 1935 absolvoval průmyslovou školu. V říjnu 1935 nastupuje základní vojenskou službu. Po ní zůstává v...

SOUVISEJÍCÍ KNIHY