Súostrovie Gulag

Interdrought2020.com Súostrovie Gulag Image
Trávit čas knihou Súostrovie Gulag! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Súostrovie Gulag a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Nové slovenské vydanie Súostrovia Gulag vychádza v revidovanom preklade doplnenom novými poznámkami a doslovom, ktorý sa zameriava na slovenské obete gulagu a dobové politické súvislosti.Solženicynovo prelomové dielo odhaľuje pomery v sovietskych komunistických koncentračných táboroch. Stalo sa symbolom politickej a ľudskej obžaloby stalinizmu, pričom však neobchádza fakt, že základy totalitného štátu siahajú až k Leninovi – už počas jeho vlády začali masové popravy, položil základy plánovanej ekonomiky, vytvoril Čeku a vznikli prvé tábory, neskôr známe ako gulag.Autor čerpal z vlastných skúseností politického väzňa, ktorý prešiel hrôzami gulagu, ako aj z dobových dokumentov a mnohých autentických svedectiev. Sleduje osud jedného väzňa od zatknutia, cez vyšetrovanie, súd, transport do tábora a život v ňom, ako aj ďalšie príbehy jednotlivých väzňov a na pozadí týchto udalostí uvažuje o nezmyselnej krutosti a absurdite sovietskeho zákonodarstva a pomerov v Stalinovej ére.Podľa Solženicynových prepočtov prešlo gulagom počas jeho existencie okolo šesťdesiat miliónov ľudí. Keď roku 1970 získal Nobelovu cenu za literatúru, vedelo iba pár zasvätených, že už dvanásť rokov pracuje na svojom najdôležitejšom diele. Súostrovie Gulag patrí medzi najvýznamnejšie knihy 20. storočia. Ako napísal americký diplomat a historik George F. Kennan, je to „najväčšie a najsilnejšie jednotlivé svedectvo o politickom režime, aké sa v modernej dobe objavilo.“

NÁZEV SOUBORU: Súostrovie Gulag.pdf

AUTOR: Alexander Solženicyn

ISBN: 9788089594122

VELIKOST SOUBORU: 10,39 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kompletní technická specifikace produktu Súostrovie Gulag - Alexander Solženicyn a další informace o produktu.

Súostrovie Gulag therichest.com. Vďaka odvážnym a prekvapivo silným ľuďom, ako je Aleksandr Solženicyn, máme doklady o tom, čo sa stalo v systéme gulag. Jeho knižná trilógia Súostrovie Gulag pripomína skúsenosti v systéme, ako aj osudy iných (vrátane Alexandra Dolguna). Svoje dielo písal v Rusku.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY