Justin Mučedník a jeho Bible

Interdrought2020.com Justin Mučedník a jeho Bible Image
Hledáte knihu Justin Mučedník a jeho Bible? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2019 a autorem je Radka Fialová? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Významná postava raného křesťanstvíTématem knihy je recepce Bible u jednoho z nejvý­znamnějších křesťanských apologetů 2. století, Justina zvaného Filosof či Mučedník. Úvodní kapitoly se věnují jeho životu a dílu, a rovněž kontextu apologetické lite­ratury 2. století, který je pro jeho dílo neodmyslitelný. Autorka se snaží zachytit Justinův význam v jeho době i jeho vliv na další křesťanské myslitele: autora evange­lijní harmonie Tatiana, „hereziologa“ Eirénaia z Lyonu či apologetu a teologa Tertulliana. Jakožto svědek Bible kolem poloviny 2. století je Justin významnou posta­vou – zachovalo se od něj poměrně rozsáhlé dílo, které obsahuje více než 300 citací z hebrejské Bible ve znění Septuaginty. Kromě toho u něj pod názvem „vzpomínky apoštolů“ najdeme řadu odkazů na Ježí­šovy výroky a narativní látky z evangelií. Jak vnímal Bibli tento vzdělaný muž, který si křesťanskou víru zvolil jako „pravou filosofii“? Nakolik významným impulsem pro formování kánonu byla polemika proti Markiónovi a gnostickým výkladům Písma? Závěrečná kapitola se věnuje prvnímu křesťanskému výkladu Žalmu 22 v jednom z Justinových nejznámějších děl, Dialogu se Židem Tryfónem.

NÁZEV SOUBORU: Justin Mučedník a jeho Bible.pdf

AUTOR: Radka Fialová

ISBN: 9788076010819

VELIKOST SOUBORU: 8,98 MB

STÁHNOUT ČÍST

Justin Mučedník a jeho Bible Vyšehrad Křesťanství můžete ihned zakoupit v obchodě Alza.cz Elektro, který tento produkt prodává za skvělou cenu 258 Kč s rychlým doručením. Vyšehrad Justin Mučedník a jeho Bible Křesťanství Kniha Justin Mučedník a jeho Bible:Justin Mučedník je jedním z nejznámějších křesťanských apologetů neboli obránců křesťanské víry.

Sleva Vyšehrad Justin Mučedník a jeho Bible black friday Zobrazit celý popis a akční nabídku černý pátek na e-shopu >>> Specifikace Justin Mučedník a jeho Bible naleznete níže, nebo přímo na stránkách prodejce Alza.cz Elektro, u kterého si můžete tento výrobek rovnou zakoupit za skvělou cenu 258 Kč.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY