Kacířství

Interdrought2020.com Kacířství Image
Trávit čas knihou Kacířství! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Kacířství a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Anglický filozof a politolog John Gray pokračuje ve vytříbeném, přitom však velmi břitkém, až nelítostném odhalování klamné iluze lidstva, která se nazývá víra v pokrok. Eseje původně vznikaly pro londýnský týdeník New Statesman, lze je tedy považovat i za svého druhu komentáře ke světovému dění na prahu 21. století. Gray, u nás známý zejména knihami Slamění psi či Dvě tváře liberalismu, vidí lidskou historii nikoli jako vzestupnou spirálu vedoucí do vysněného lepšího světa, ale jako nekonečný cyklus, v němž na sebe vzájemně působí proměnlivé znalosti a neměnné lidské potřeby. Jediné, čeho můžeme dosáhnout, je snažit se zkrotit drsnější instinkty člověka-divocha a drobnou prací omezovat síly, které hrozí, že nás zničí.

NÁZEV SOUBORU: Kacířství.pdf

AUTOR: John Gray

ISBN: 8073630605

VELIKOST SOUBORU: 10,45 MB

STÁHNOUT ČÍST

kacířství. Právě si zobrazuješ nalezené výsledky hledaného výrazu kacířství.Pokud k tomuto spojení nevidíš správný výsledek a znáš ho, pomoz nám obohatit tento slovník a vlož jeho definici díky jednoduchému formuláři. Snažíme se postupně vlastními silami také rozšiřovat slovník, kdyby však každý návštěvník vložil pouhých několik výrazů, během ...

kacířství [něm. < řec. katharos, čistý], hereze - v křesťanském náb. směry, odchylující se od oficiální církve v oblasti věrouky nebo kultu; stály v opozici vůči církvi a vystupovaly nepřátelsky vůči ní. Náleží sem též směry pouze za "kacířské" oficiální církví vyhlášené. K. má v různých obdobích různý obsah i formu.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY