Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze

Interdrought2020.com Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze Image
Trávit čas knihou Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Ocitnete v temném světě těch, kteří dělají krvavou práci v zájmu spravedlnosti. Nic vám nezůstane utajeno. Prohlédnete si šibenice, pochopíte katovy slabosti a (ne)budete litovat jeho oběti. Paměti katovské rodiny Mydlářů nejsou obyčejnou knihou. Archaická čeština způsobí, že váš propad hrdlem dějin bude o to působivější. Kati vždy patřili k rozporuplným, opomíjeným osobnostem české společnosti. V zájmu veřejného pořádku občas zakročil a posekal pár hlav podvratných živlů. Knížka barvitě popisuje nejen tuto katovu každodenní rutinu (mučit, sekat, popravit), ale líčí životní příběhy dvou katů - kata Mydláře a jeho syna. Kat Mydlář býval studentem medicíny, nešťastně se zamiloval a shodou nešťastných okolností se stal katovým pacholkem a posléze mocným katem. Jeho život se v podstatě nelišil od života běžného smrtelníka: učednická léta, svatba, práce, děti, oběti, přátelé a nepřátelé. Jedna z kapitol popisuje první veřejnou pitvu v Praze, zajímavý je i přesný popis různých stupňů mučení. Autorovi se podařilo vytvořit úžasnou, historicky věrnou atmosféru. Zatoužíte-li vidět místo, kde stávala katovna, jděte v Praze ke Starému židovskému hřbitovu a dívejte se na severní část Uměleckoprůmyslového muzea. Tam žil temně lidský hrdina své doby kat Mydlář.

NÁZEV SOUBORU: Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze.pdf

AUTOR: Josef Svátek

ISBN: 9788087285114

VELIKOST SOUBORU: 3,42 MB

STÁHNOUT ČÍST

Paměti katovské rodiny Mydlářů nejsou obyčejnou knihou. Archaická čeština způsobí, že váš propad hrdlem dějin bude o to působivější. Kati vždy patřili k rozporuplným, opomíjeným osobnostem české společnosti. V zájmu veřejného pořádku občas zakročil a posekal pár hlav podvratných živlů.

Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze III. - Svátek Josef Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze III. - Josef Svátek Třetí díl čtyřdílných pamětí katovské rodiny Mydlářů. Stav: viz foto Interní kód: A-80 Autor Svátek Josef Vydavatel F. Topič Rok vydání 1924 Vazba Tvrdá Počet stran 317 Stav Špatný Moje další nabídky <…

SOUVISEJÍCÍ KNIHY