Po stopách časov zašlých dávno minulých

Interdrought2020.com Po stopách časov zašlých dávno minulých Image
Hledáte knihu Po stopách časov zašlých dávno minulých? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2015 a autorem je Zoltán G. Meško? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Autor kráča niekoľko storočí po stopách svojich predkov, ktoré ho privedú do jeho rodných Košíc. Tu prežíva najkrajšie roky 20. storočia a svoje čarovné detstvo. Takmer fotograficky zaznamenáva dobové reálie a atmosféru vtedajších Košíc. Viedenská arbitráž, odtrhnutie rodných Košíc od Československa a následná mozgová porážka milovaného otca otrasie základmi idylických čias a ukončí bezstarostné detstvo. Napriek tomu sú roky dospievania plné študentských dobrodružstiev, ale aj potešenia zo štúdia. V decembri 1944 po brutálnom zásahu nemeckej jednotky ho takmer odvliekli do Nemecka. „Zázračná“ infekcia a odvážny zásah matky ho prenesie do jeho prvej emigrácie – do slovenského štátu. Po návrate do Košíc umiera otec. Zmaturuje, prihlási sa na vysokú školu do Bratislavy a štúdium ukončuje doktorátom medicíny.

NÁZEV SOUBORU: Po stopách časov zašlých dávno minulých.pdf

AUTOR: Zoltán G. Meško

ISBN: 9788081145551

VELIKOST SOUBORU: 3,60 MB

STÁHNOUT ČÍST

Po stopách časov zašlých dávno minulých od 8,63 € z ponuky 7 e-shopov Porovnajte ceny a parametre Po stopách časov zašlých dávno minulých na Pricemanii a ušetrite až do 60 %!

Po stopách časov zašlých... dávno minulých . Autor zachytáva korene rodiny Meškovcov a pamäti vlastného života od detstva v Košiciach až po pôsobenie na detskej kardiológii v New Yorku. Vydavateľstvo. Marenčin PT. Počet strán. 444. Jazyk vydania. Slovenský jazyk. Rok vydania. 2015.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY