Riskantní dobrodružství

Interdrought2020.com Riskantní dobrodružství Image
Trávit čas knihou Riskantní dobrodružství! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Riskantní dobrodružství a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Himálaj, Karakorum, Andy. Největší světová pohoří vždy oplývaly určitou tajuplností a kouzlem. Znova a znova lidé zažívají obrovské útrapy a vzdorují značnému nebezpečí při výstupech na nejobtížnější vrcholy světa. Proč to všechno podstupují? To je otázka stará jako horolezectví samo. Existuje na ni snad tolik odpovědí, kolik je na světě horolezců. Jim Haberl, jeden z nejpřednějších kanadských lezců minulých let, nás ve své knize zavede do nejobtížnějších horských oblastí světa, do světa dobrodružství a nebezpečí. Svými barevnými fotografiemi a vytříbeným slovem zachycuje vzrušení a radost z výstupu na vrchol K2 v pákistánském Karakorumu, Ďáblův Palec na hranici Aljašky a Britské Kolumbie, Alpamayo v peruánských Andách a Mount Kenya a Kilimandžáro v Africe. Vzpomíná také na obtížnou skialpinistickou výpravu do zatím neprobádaných oblastí indického Himálaje. V knize Jim vysvětluje, co ho nutí vystavovat se extrémním situacím, kdy jde často o holý život. Kniha je nejzajímavější v pasážích, kde líčí své chvíle emocionálních krizí, jako když jeho nejlepší přítel zemřel po dosažení vrcholu K2, nebo když členové jeho horolezeckého týmu v Andách byli stržení lavinou ledových bloků velikosti automobilu. Klíč k přitažlivosti tohoto sportu je k vidění na jeho fotografiích hor a ledovců. Tato kniha jistě zaujme nejen horolezce, ale všechny příznivce sportů v horách.

NÁZEV SOUBORU: Riskantní dobrodružství.pdf

AUTOR: Jim Haberl

ISBN: 8090289436

VELIKOST SOUBORU: 10,38 MB

STÁHNOUT ČÍST

Dřívější nebo pozdější změna kancelářského života vás obtěžuje a pak chcete začít v nějakém neobvyklém dobrodružství. Ale jestli pro někoho jde na piknik sám o sobě událost, tedy odvážlivci, kteří dělají extrémně riskantní výlety. Z jejich dobrodružství vlasy stojí na konci, a ne každý může opakovat takový výkon. lovci

Riskantní plavba Jednoho horkého rána vstoupí Malvína na palubu plachetnice, která se právě chystá vyrazit na týdenní plavbu mezi chorvatskými ostrovy. Moc si od toho podniku neslibuje, tím spíš, že zde vystupuje v roli nikým nečekané náhradnice za svého muže.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY