Púštny kvet

Interdrought2020.com Púštny kvet Image
Púštny kvet je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Cathleen Miller. Přečtěte si s námi knihu Púštny kvet na interdrought2020.com
Príbeh ženy, ktorá sa zo somálskej púšte prepracovala do sveta hviezd medzinárodného modelingu. Ako trinásťročná opustila svoju početnú rodinu, aby unikla sobášu so starým mužom. Z púšte si odniesla poznačené telo i dušu tzv. ženskou obriezkou, ktorú ešte i dnes podstupujú africké dievčatá v útlom veku. Waris šťastnou náhodou mohla pracovať niekoľko rokov na somálskom veľvyslanectve v Londýne. Keď jej legálny pobyt vypršal, rozhodla sa v cudzom prostredí ostať a zarobiť peniaze pre seba i pre svoju matku. Zapojila sa i do boja proti ženskej obriezke ako mimoriadna veľvyslankyňa OSN a zástankyňa ľudských práv.

NÁZEV SOUBORU: Púštny kvet.pdf

AUTOR: Cathleen Miller

ISBN: 9788055122472

VELIKOST SOUBORU: 5,58 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kniha Púštny kvet je neopísateľne krásna. Autorka v knihe opisovala všetko od svojho útleho detstva až po súčasnú situáciu. Druhé pokračovanie tejto trilógie už nebolo také pútavé, fascinujúce ako Púštny kvet. Keď som čítala druhé pokračovanie, tak som mala dojem, že čítam stále to isté, len inými slovami.

Púštny kvet som videla najprv filmovo spracovaný a až nedávno som si prečítala aj knihu, no tento jednoducho napísaný príbeh ma dokázal znovu zaujať. Najviac sa mi páčilo vykreslenie kontrastu kultúr a popis afrických tradícií, ktoré boli jasne vysvetlené.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY