S pečetí vin

Interdrought2020.com S pečetí vin Image
Trávit čas knihou S pečetí vin! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu S pečetí vin a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Po dvou titulech ze současnosti obrátil Jiří Hanibal ve svém novém románu pozornost k nedávné minulosti a jeho tématem se stalo soužití Čechů s Němci v českém pohraničí v letech 1934-1945, v dramatické době, která dosud vzbuzuje mnoho emocí. Hlavními hrdiny jsou tu čtyři lidé, vrstevníci a kdysi kamarádi: Erika, dcera židovského advokáta, Hermína, jejíž otec je německý podnikatel, Petr, jenž pochází z české havířské rodiny, a Hans, syn majitele mlýna, pily a statku. Do jejich osudů tragicky zasáhnou dějinné události, v jejich vzájemných vztazích se s neobvyklou ostrostí prolíná láska a přátelství s nenávistí, hrdinství se strachem a opatrností, krutost se soucitem, zoufalství s nadějí. Strhující příběh jednotlivců je zároveň obrazem složité doby, která zanechala stopy na životě celé generace. Byla poznamenána nejen fanatismem Němců, kteří až příliš ochotně poslechli krysařskou píšťalku fašismu, ale i vypjatým českým nacionalismem, který si v touze po odplatě nezadal s krutostí nacismu. Hrdinové románu si uvědomují, že nemá smysl snažit se určit, kde bylo více křivd a nespravedlností. Prožili život ve víru vypjatých událostí, provázaní vzájemnými pouty...

NÁZEV SOUBORU: S pečetí vin.pdf

AUTOR: Jiří Hanibal

ISBN: 9788024907673

VELIKOST SOUBORU: 1,68 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kniha: S pečetí vin (Jiří Hanibal). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus!

Vína s pečetí papeže . Snad jen těžko se najde někdo, kdo by nikdy neslyšel název vína Chateauneuf du Pape, vždyť díky Michalu Tučnému a jeho slavné písni je toto víno již celá léta vnímáno jako ukázka luxusu a něčeho výjimečného.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY