Objevování existence s Husserlem a Heideggerem

Interdrought2020.com Objevování existence s Husserlem a Heideggerem Image
Hledáte knihu Objevování existence s Husserlem a Heideggerem? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2014 a autorem je Emmanuel Lévinas? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Kniha Objevování existence s Husserlem a Heideggerem(1967) obsahuje soubor textů, které Emmanuel Levinas – jedna z klíčových postav filosofie dvacátého století – věnoval myšlení zakladatelů fenomenologie.Tyto studie vznikaly v období pokrývajícím několik desetiletí. Úvodní část knihy obsahuje Levinasovy rané studie o Husserlovi a Heideggerovi, jejichž cílem je představit jejich myšlení francouzskému čtenáři. V dalších částech najdeme texty, ve kterých si Levinas se svými někdejšími učiteli vyrovnává účty, pokud jde o specifičtější otázky – o problematiku řeči, intencionality, počitku atd. Toto zaujetí odstupu mu potom umožňuje vybudovat v průběhu času svou vlastní, původní myšlenkovou pozici, která bude ve své rozvinuté podobě vyjádřena v knihách Totalita a nekonečno(1961) či Jinak než být aneb mimo esenci (1974). Konkrétní podoby rozvíjení této pozice lze sledovat v textech tvořících závěrečné partie přítomného souboru, v nichž jsouněkteré motivy ze zmíněných knihjiž zcela jasně naznačeny.Čtenáři se tímto způsobem dostává do rukou určité svědectví o filosofickém vývoji Levinase samotného, jež bezesporu umožňuje lépe uchopit jeho vlastní přínos pro francouzskou fenomenologii i pro filosofii obecně.

NÁZEV SOUBORU: Objevování existence s Husserlem a Heideggerem.pdf

AUTOR: Emmanuel Lévinas

ISBN: 9788074651274

VELIKOST SOUBORU: 4,53 MB

STÁHNOUT ČÍST

Úvod > Použité knihy, grafika, pohlednice... > Použité knihy > Filozofie > Emmanuel Lévinas - Objevování existence s Husserlem a Heideggerem Nové knihy.

Všechny informace o produktu Kniha Objevování existence s Husserlem a Heideggerem - Emmanuel Lévinas, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Objevování existence s Husserlem a Heideggerem - Emmanuel Lévinas.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY