Sámo - Velký vládce Čechů a tajný vyslanec krále Chlothara

Interdrought2020.com Sámo - Velký vládce Čechů a tajný vyslanec krále Chlothara Image
Trávit čas knihou Sámo - Velký vládce Čechů a tajný vyslanec krále Chlothara! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Sámo - Velký vládce Čechů a tajný vyslanec krále Chlothara a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Životní pouť franckého kupce a prvního českého krále.Sámo! Francký kupec a později první známý český král! Většina z nás zná jen jeho jméno, pouhé jméno kdesi z úsvitu českých dějin. Sámova říše.Nebýt nedlouhé zmínky v prastaré kronice tak řečeného Fredegara, ani bychom nevěděli, že existoval. Mohli bychom použít tituly, přiřčené historií některým jiným státníkům – Sámo Veliký, Sámo – osvoboditel, budovatel, sjednotitel a také vždy rozmnožitel.Ovšem Sámo na něco podobného do dnešních dnů marně čeká.A přece měl zásadní význam pro naši zemi i pro země okolní. Dokázal, co nikdo před ním a málokdo po něm – sjednotit naše předky, dát zemi pevné postavení mezi evropskými královstvími a získat jí respekt. Celých třiatřicet let stál v jejím čele a moudře vládl. Ptejme se znovu: Kdo o něm dnes vůbec ví? Proto vznikla tato kniha. Připomíná Sámovu životní pouť, chce přiblížit prostředí, které zde nalezl, snaží se rekonstruovat jeho myšlenky a smělé plány, chce ho přiblížit jako skutečného člověka, ne jako pouhéjméno, stroze zapsané v učebnici dějepisu v soupisu českých vládců. Kniha vám přiblíží i onu pro nás tak vzdálenou dobu, čas před čtrnácti stoletími, dobu, v níž žil a uskutečňoval své smělé záměry. Dobu, kdy obyvatelé dnešních Čech, Moravy a části Rakouska byli ohrožováni Avary, než se pod Sámovým vedením spojili a stali se svobodnými a posléze i svornými.V této historii, i mnohých dějích, osudech a skutečnostech, obsažených v této knize, může pozorný čtenář najít styčné body se současností, paralely, a najít příklady i dnes hodné následování. Protože přísloví, platná tehdy, jsou platná i dnes, řekněme se starými Římany: Verba movent, exempla trahunt.

NÁZEV SOUBORU: Sámo - Velký vládce Čechů a tajný vyslanec krále Chlothara.pdf

AUTOR: Josef Bernard Prokop

ISBN: 9788075461018

VELIKOST SOUBORU: 5,96 MB

STÁHNOUT ČÍST

Sámo: Velký vládce Čechů a tajný vyslanec krále Chlothara Fortuna Libri Historické můžete ihned zakoupit v obchodě Alza.cz Elektro, který tento produkt prodává za skvělou cenu 228 Kč s rychlým doručením. Fortuna Libri Sámo: Velký vládce Čechů a tajný vyslanec krále Chlothara Historické

Elektronická kniha: Sámo -- Velký vládce Čechů a tajný vyslanec krále Chlothara Autor: Josef Bernard Prokop Historický román popisující nejstarší doložené období našich dějin, vznik prvního státního útvaru na našem území v 7. stol.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY