Svatá Lucie

Interdrought2020.com Svatá Lucie Image
Trávit čas knihou Svatá Lucie! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Svatá Lucie a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Podrobný popis úcty ke svaté Lucii napříč staletími a uměleckými žánry: v hudbě, v literatuře, ve výtvarném umění. Stopy jejího života jsou epochální. Autorka s vědeckým klidem analyzuje dobové legendy světice.Lucie je patronkou lidí, kteří mají problémy se zrakem. Ale též těch, kteří propadli neřešitelné závislosti na drogách a jiným nabídkám.

NÁZEV SOUBORU: Svatá Lucie.pdf

AUTOR: Maria Stellador

ISBN: 9788074121210

VELIKOST SOUBORU: 2,64 MB

STÁHNOUT ČÍST

Svatá Lucie je ostrovní ministát v Karibském moři v souostroví Malých Antil (patří mezi Návětrné ostrovy) mezi Martinikem a Svatým Vincencem.Společně s Barbadosem, Martinikem, Dominikou a dalšími státy tvoří tzv. pás ostrovů Malých Antil. Pevninská část území zahrnuje 616 km².

Svatá Lucie je světově jediným domovem amazoňana mnohobarvého. Svatá Lucie je sídlem jednoho z nejvýznamnějších lihovarů - Roseau Valley, který produkuje více než 21 druhů rumu. Ve Svaté Lucii žije přibližně 176 000 obyvatel, přesto již získala dvě Nobelovy ceny - Arthur Lewiss (ekonomika) a Derek Walcott (literatura).

SOUVISEJÍCÍ KNIHY