Ekonomická demokracia dnes

Interdrought2020.com Ekonomická demokracia dnes Image
Ekonomická demokracia dnes je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Kristína Šabíková. Přečtěte si s námi knihu Ekonomická demokracia dnes na interdrought2020.com
Predkladaný zborník sa venuje problematike ekonomickej demokracie. Diskusie o ekonomickej demokracii ako alternatíve k existujúcemu kapitalizmu sa u nás začali rozvíjať po vydaní prekladu knihy jej najvýznamnejšieho teoretika, amerického autora D. Schweickarta. S cieľom vypracovať program ekonomicky efektívnej a eticky vyhovujúcej formy socializmu, ktorý by mohol byť aplikovateľný do ekonomickej demokracie (zamestnanecká samospráva, spoločenská kontrola nad investíciami a férový trh).Editori:Schwarz sa vo svojom príspevku zaoberá možnosťou implementácie teórie ekonomickej demokraciedo spoločenskej praxe.Juhár vymedzuje legislatívny rámec pre zavedenie ekonomickej demokracie v Slovenskej republike.Dinušová hľadá paralely medzi Schweickartovým modelom a procesom „socializmu 21. storočia” vo Venezuele.Hrubec navzájom porovnáva model Pareconu, model podnikovej ekonomickej demokracie a model samosprávnej ekonomickej demokracie.Švihlíková uvádza niektoré praktické príklady funkčných prvkov ekonomickej demokracie.Zborník môžeme považovať za voľné pokračovanie uvedenej publikácie Svet v bode obratu. Prevažujúcou ambíciou autorov predkladaného zborníka je nielen prispieť k relevancii uvažovania o základných princípoch ekonomickej demokracie, ale aj hľadať cesty jej presadzovania v praxi.

NÁZEV SOUBORU: Ekonomická demokracia dnes.pdf

AUTOR: Kristína Šabíková

ISBN: 9788022413152

VELIKOST SOUBORU: 2,35 MB

STÁHNOUT ČÍST

Ekonomická demokracia ako reálna alternatíva Ekonomická demokracia je vzácna myšlienka. Jej podstata sa nachádza v tom, aby sa zrušilo kapitalistické vlastníctvo a aby sa nahradilo spoločenským, družstevným vlastníctvom, a teda, skrátka, aby zamestnanci mohli byť jedinými výlučnými vlastníkmi podnikov, v ktorých pracujú.

Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Katalog vybraných autorů > Š > Šabíková - Kristína Šabíková.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY