Litomyšl

Interdrought2020.com Litomyšl Image
Hledáte knihu Litomyšl? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2005 a autorem je Jaroslav Jan Gloser? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Kniha Litomyšl - městem krok za krokem, která je autorovým vyznáním městu, jakýsi "litomyšlský chodec", oslovuje rodáky, obyvatele, návštěvníky města, všechny, kteří mají rádi toto město v nejvýchodnějších Čechách. Formou několika procházek, které mohou být skutečné, mohou být však také "jen jako", je seznamuje s jednotlivými lokalitami, významnými i zcela nenápadnými budovami či jinými pozoruhodnými místy ve městě. Kromě nezbytných geografických a historických údajů se kniha zabývá především lidmi. Zajímavými, známými i zapomenutými, kteří se ve městě narodili, působili tam, jsou ve městě pochováni, případně mají k městu jiný vztah, každopádně však v Litomyšli zanechali své stopy.Text je doplněn vzpomínkami, pověstmi a dalším vážným i nevážným vyprávěním: to proto, aby obraz města byl co možná nejživější, nejpestřejší a nejpřitažlivější. Kniha je doplněna jmenným a místním rejstříkem.

NÁZEV SOUBORU: Litomyšl.pdf

AUTOR: Jaroslav Jan Gloser

ISBN: 8072037498

VELIKOST SOUBORU: 10,98 MB

STÁHNOUT ČÍST

Komenského nám. 1052 Litomyšl, 570 01 +420 327 777 111 [email protected]

Na těchto stránkách najdete informace o dění ve fotbalovém oddíle TJ Jiskra Litomyšl, výsledky našich družstev, tabulky, fotky a mnoho dalšího. Naše družstva jsou účastníky krajského přeboru (muži, dorost U19, žáci, přípravky).

SOUVISEJÍCÍ KNIHY