5P - Prvá pomoc pre pokročilých poskytovateľov

Interdrought2020.com 5P - Prvá pomoc pre pokročilých poskytovateľov Image
Trávit čas knihou 5P - Prvá pomoc pre pokročilých poskytovateľov! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu 5P - Prvá pomoc pre pokročilých poskytovateľov a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Ľudia ešte nepochopili, že ranení a chorí neumierajú preto, lebo záchranka prišla neskoro, ale preto, že im neposkytli včas prvú pomoc.V knihe sú poznatky o poskytovaní prvej pomoci nadobudnuté autorom za viac ako 40 rokov pôsobenia v oblasti výučby a poskytovania prvej pomoci laikmi a profesionálnymi záchranármi. Každá kapitola, aj podkapitola, je rozdelená na 3-4 časti líšiace sa hĺbkou vedomostí pre laikov so základnými a rozšírenými kurzami prvej pomoci, pre školiteľov prvej pomoci Červeného kríža, pre certifikovaných inštruktorov prvej pomoci a pre zdravotníkov-sestry a lekárov neprichádzajúcich pravidelne do kontaktu s akútnymi stavmi . Určená je ako predkrm a zákusok pre všetkých, ktorí chcú vedieť o prvej pomoci čo najviac. Pre laikov, ktorí idú absolvovať kurz prvej pomoci pred začiatkom autoškoly, pre žiakov druhého stupňa základných škôl a stredoškolákov v krúžkoch prvej pomoci, pre študentov stredných zdravotníckych škôl, lekárskych fakúlt a zdravotníckych nelekárskych odborov a aj pre pracovníkov v zdravotníctve. Medzi predkrmom a zákuskom je nevyhnutné absolvovať praktický nácvik poskytovania prvej pomoci ako hlavný chod, lebo iba čítaním sa nikdy nikto praktickým manuálnym zručnostiam nenaučí. Autor pri písaní zúročil svoje skúsenosti pedagóga, súťažiaceho, medzinárodného rozhodcu, trénera a lekára. Oblasti v ktorých sa pohybuje sa navzájom prelínajú a dopĺňajú. Učil a učí prvú pomoc a urgentnú medicínu na viacerých univerzitách v SR a ČR, laikov v kurzoch, je lektorom pre výchovu inštruktorov, rozhodcom v národných a medzinárodných súťažiach Červeného kríža a profesionálnych zdravotníckych záchranárov a lekárom záchrannej služby. Jeho publikácie a učebnice sú pravidelne vydávané v dotlačiach a doplnených vydaniach na Slovensku a v Čechách. Momentálne pôsobí ako vedúci katedry a garant štúdia na Slovenskej zdravotníckej univerzite, odborný garant záchrannej služby LSE-Life Star Emergency, hlavný rozhodca medzinárodnej súťaže Rallye Rejvíz, člen jury Memoriálu MUDr. V. Harineka, viceprezident Spoločnosti urgentnej medicíny a medicíny katastrof a prezident Slovenského Červeného kríža.V texte sú vedomosti, skúsenosti, záludnosti a finty z prvej pomoci zbierané 43 rokov. Nie je tam z prvej pomoci všetko, ale je tam viac ako je potrebné na zabránenie trvalým následkom a zbytočným úmrtiam.

NÁZEV SOUBORU: 5P - Prvá pomoc pre pokročilých poskytovateľov.pdf

AUTOR: Viliam Dobiáš

ISBN: 9788089662241

VELIKOST SOUBORU: 9,60 MB

STÁHNOUT ČÍST

5P - Prvá pomoc pre pokročilých poskytovateľov od 15,63 € z ponuky 11 e-shopov Porovnajte ceny a parametre 5P - Prvá pomoc pre pokročilých poskytovateľov na Pricemanii a ušetrite až do 60 %!

Kompletní specifikace produktu 5P Prvá pomoc pre pokročilých poskytovateľov - Dobiáš, Viliam, porovnání cen, hodnocení a recenze 5P Prvá pomoc pre pokročilých poskytovateľov - Dobiáš, Viliam

SOUVISEJÍCÍ KNIHY