Skvosty skal a skalních měst

Interdrought2020.com Skvosty skal a skalních měst Image
Trávit čas knihou Skvosty skal a skalních měst! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Skvosty skal a skalních měst a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Skály a skalní města patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům a v České republice jich je na poměrně malém prostoru opravdu hodně. Z tisícovek nejrůznějších útvarů jsou v knize představeny ty nejcennější a nejhezčí – od Adršpašských a Teplických skal přes Český ráj po úchvatná seskupení v oblasti Českého Švýcarska. Představeny jsou i osamělé skály v horách či v lesích a skalní hradby, stejně jako formace ještě nedávno před našimi zraky ukryté – například skalní scenérie v Ralsku. Ať již jde o pískovcová města, chladné žulové skály či rozpadající se čedičové sloupy, všechny tyto útvary nám dovolují nahlédnout do dávné minulosti.

NÁZEV SOUBORU: Skvosty skal a skalních měst.pdf

AUTOR: Zdeněk Thoma

ISBN: 9788024227344

VELIKOST SOUBORU: 6,59 MB

STÁHNOUT ČÍST

Úvodná stránka › Knihy › Populárne náučná pre dospelých › Lexikóny,encyklopédie › Skvosty skal a skalních měst Skvosty skal a skalních měst Vladimír Soukup, Petr David

Skalní město se řadí k mezoformám reliéfu.Jedná se o odborný geomorfologický termín používaný pro seskupení různých skalních tvarů, jako jsou skalní bloky, věže, stěny aj., které vznikly zvětráváním a následným odnosem materiálu v různých typech hornin (vulkanických, sedimentárních, krystalických aj.).

SOUVISEJÍCÍ KNIHY