Lučenec v plameňoch strachu a hrôzy

Interdrought2020.com Lučenec v plameňoch strachu a hrôzy Image
Hledáte knihu Lučenec v plameňoch strachu a hrôzy? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2019 a autorem je Mária Adamová? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Lučenca už neni viac! Týmto lakonickým konštatovaním sa začínal jeden z dobových článkov v Slovenských novinách v auguste 1849. Len niekoľko dní predtým zažili obyvatelia Lučenca tretí požiar vo svojej histórii, pri ktorom mesto ľahlo popolom. Nebol to požiar zapríčinený nešťastnou náhodou. Bol to brutálny koniec, fatálny následok krutých činov. Násilie plodilo násilie, kým 8. augusta 1849 nevyvrcholilo tragédiou.Pri príležitosti 170. výročia čierneho dňa pre Lučenec predkladá autorka (bývalá riaditeľka Okresného archívu v Lučenci a súčasná kronikárka mesta) publikáciu, ktorá osvetľuje príčiny nešťastia, jeho priebeh i následky. Širokej verejnosti tým sprístupňuje doteraz roztrúsené a spravidla len v maďarskom jazyku dostupné originálne opisy a dobové dokumenty.Mesto toto nemá ani podobu mesta.Tento titul nájdete v našej ponuke aj v limitovanej kolekcii za výhodnú cenu.

NÁZEV SOUBORU: Lučenec v plameňoch strachu a hrôzy.pdf

AUTOR: Mária Adamová

ISBN: 9788097339012

VELIKOST SOUBORU: 3,29 MB

STÁHNOUT ČÍST

Môžete ho ešte dostať v lučeneckých kníhkupectvách ako bezplatnú súčasť knihy Lučenec v plameňoch strachu a hrôzy. Súčasťou zborníka sú aj súťažné práce stredoškolákov, ktoré vznikli aj vďaka podpore ich učiteľov Sone Vargovej zo Súkromné gymnázia v Lučenci a Ivana Hraška s Gymnázia BST v Lučenci.

Učebnice, odborná literatúra, Lučenec v plameňoch strachu a hrôzy. Vypálenie mesta v roku 1849, Adamová Mária - zakúpte si tento produkt na Hrebenda.sk, pozrite si aj iný tovar z tejto oblasti.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY