Sdělovat skutečnost, jako by nebyla

Interdrought2020.com Sdělovat skutečnost, jako by nebyla Image
Sdělovat skutečnost, jako by nebyla je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Josef Winkler. Přečtěte si s námi knihu Sdělovat skutečnost, jako by nebyla na interdrought2020.com
Sdělovat skutečnost, jako by nebyla aneb Zuřivé výbuchy andělů je Winklerovou autobiografií, autor se zde v několika „příbězích“ vrací do klíčových okamžiků svého života a podrobně se věnuje osobnostem z literárního a výtvarného světa. Cituje zde mnohé autory, kteří ovlivnili jeho vlastní pohled na svět. Spojovacím mostem jednotlivých prožitků je opětovně tragičnost, krutost, smrt, odpudivost, zranitelnost… Je to ale i pokračující hledání vlastní „matčina jazyka“, bez něhož autor nemůže nejen psát, ale vůbec žít. Autorovo proslulé plnicí pero vede urputná posedlost převádět vizuální obrazy do slov a vět, jejichž prostřednictvím dospívá k sebepochopení. V něm se s konečnou platností odvrací od dřevěných andělů strážných svého dětství a jejich místo, veškerou jeho lásku, úctu a pochopení, tu zaujímají bytosti z protipólného světa – společenský vyvrhel Jean Genet a malířský podivín Chaim Soutine. Autorovu vlastní podobiznu dotváří mlsání cukrových lebek, pamlsku přivezeného z jihoamerického svátku zemřelých.

NÁZEV SOUBORU: Sdělovat skutečnost, jako by nebyla.pdf

AUTOR: Josef Winkler

ISBN: 9788087545164

VELIKOST SOUBORU: 8,24 MB

STÁHNOUT ČÍST

Sdělovat skutečnost, jako by nebyla. Kdo napsal knihu Sdělovat skutečnost, jako by nebyla? Autorem je Josef Winkler. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.

Sdělovat skutečnost, jako by nebyla aneb Zuřivé výbuchy andělů Josef Winkler • Archa (2013)

SOUVISEJÍCÍ KNIHY