Osobnosti a události historie formule F1

Interdrought2020.com Osobnosti a události historie formule F1 Image
Trávit čas knihou Osobnosti a události historie formule F1! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Osobnosti a události historie formule F1 a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Osobnosti a události, vítězství a triumfy, prohry i pády a nejzajímavější okamžiky v dějinách formule 1, ale také dění kolem královny motosportu vám přiblíží text stálého spolupracovníka prestižních časopisů s motoristickou tématikou. Jedinečnou knihu přinášíme všem fanouškům rychlých kol, kteří chtějí nahlédnout do zákulisí tohoto atraktivního sportu. Ve 33 kapitolách popisuje autor kariéry známých a méně známých pilotů od Alberta Ascariho až po Rogera Williamsona a zabývá se i osudy vozů formule 1 a jejich konstruktérů. Stejně pečlivě mapuje historii několika proslulých okruhů. Jsou mezi nimi i A1-Ring a Monako, které jsou pro českého čtenáře obzvláště zajímavé. Kapitoly jsou plynule spojeny autentickými zážitky z autorova života, který se již více než 30 let točí kolem rychlých kol. Klemm, který prošel několika fázemi od malého zapáleného fandy před televizorem, přes mladého diváka až po závodníka, žurnalisty a historika, zde předkládá své názory a postřehy, které pramení z jeho rozsáhlých znalostí situace kolem F1. Autor je stále aktivním účastníkem automobilových závodů a v kokpitu se již mohl měřit s piloty jako Michael Schumacher, Takuma Sato, Tomáš Enge a Zsolt Baumgartner. Při tvorbě knihy čerpal z rozhovorů s opravdovými velikány tohoto sportu, kteří mu poskytli informace přímo „z první ruky“. Hlavním cílem knihy bylo vyplnit čtenářům bílá místa. Nenajdete zde tedy již několikrát popsané historky o Fangiovi, Laudovi a Sennovi, ale dozvíte se informace, které jste doposud neměli možnost si přečíst jinde. Jednotlivé kapitoly jsou pojednány tak, aby čtenář po jejich přečtení věděl o tématu skutečně vše. Kniha má demonstrovat i fakt, že motosport netvoří pouze dvacet pilotů F1. Popisuje, jak nesmírně těžké je stát se jedním z vyvolených a podá čtenáři důkazy o tom, jak komplikované jsou úlohy konstruktérů a pořadatelů. Poslední linku knihy tvoří chronologický popis hlavních událostí jednotlivých ročníků mistrovství světa, kterou je kniha protkána a poskytuje čtenáři lehce dosažitelný pramen rozhodujících historických údajů. Na pozadí dobových událostí se tedy seznámíte nejen s jezdci a okruhy, ale hlavně si uděláte kompletní přehled o více než padesátileté historii automobilových závodů formule 1.

NÁZEV SOUBORU: Osobnosti a události historie formule F1.pdf

AUTOR: Roman Klemm

ISBN: 8025100278

VELIKOST SOUBORU: 4,78 MB

STÁHNOUT ČÍST

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI. Andreas Nikolaus „Niki" Lauda, narozený 22. února 1949 ve Vídeni, je rakouský letec, podnikatel, ale především je bývalý rakouský pilot Formule 1, trojnásobný mistr světa z let 1975, 1977 a 1984.

Osobnosti Formule 1. Nejvýraznější osobností formule 1 je bezesporu Bernie Ecclestone. Tento muž udělat z f1 to, čím dnes je a díky němu je i spousta další lidí ve formuli 1 milionáři. Mezi další významné persony řadíme jména jako Colin Chapman, Ron Dennis, Frank Williams, Adrian Newey, Ros Brawn a další.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY