Matečník

Interdrought2020.com Matečník Image
Matečník je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Malgorzata Lebda. Přečtěte si s námi knihu Matečník na interdrought2020.com
Matečník je jakýmsi tajemným zdrojem autorčiny poezie. Je to výjimečná buňka v plástvi, v níž roste včelí královna. V polštině má však matečník i druhý význam: jedná se o nedostupné místo hluboko v lese, kde se schovává zvěř. Les a včely jsou ústředními motivy této sbírky. Les je zde učitelem smrti a včely mají být metaforou života. Tohle alespoň tvrdí autorčin otec, hlavní figura této knížky, která je jakýmsi atlantem, na jehož bedrech spočívá celá tíha vesnického světa a jejíž smrt způsobuje neopravitelné trhliny v klenbě osobního kosmu.

NÁZEV SOUBORU: Matečník.pdf

AUTOR: Malgorzata Lebda

ISBN: 9788087483213

VELIKOST SOUBORU: 8,28 MB

STÁHNOUT ČÍST

Zralý matečník je 1-2 dny před vyběhnutím matky. Otevřené matečníky (cena pro rok 2020 je 70 Kč/kus) uděláme v případě zájmu. Prosíme o včasné objednání matečníků. U zralých matečníků alespoň 12 dní předem.

Avšak díky stravě (mateří kašička), kterou matka od dělnic při svém vývoji dostává a také speciální buňce (matečník), ve které vyrůstá, dostanou její pohlavní orgány vše potřebné k tomu, aby se plně dovyvinuly. Tím pádem se stává včelou, která má umožněno pářit se s trubci a klást vajíčka.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY