Raný středověk

Interdrought2020.com Raný středověk Image
Hledáte knihu Raný středověk? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2009 a autorem je none? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
V Evropě se rozpadla rozsáhlá Franská říše: na německý trůn usedl Ota I. Veliký, který porazil obávané Maďary, zatímco Hugo Kapet nastolil královskou dynastii, jež po příštích 800 let určovala osudy Francie. Seznámíte se s Normany, kteří se po úspěšném vpádu Viléma Dobyvatele do Anglie ocitli na vrcholu moci, stanete se svědky toho, jak se Byzanc musela sklonit před kočovnými seldžuckými Turky a v království Al-Andalus na Iberském poloostrově se rozloučíte se zlatým islámským věkem Córdoby. Budete mít možnost poznat novou Čínu jako jednotnou a stabilní říši, kterou na Dalekém východě budovali vládci dynastie Sung a po boku Vikingů objevíte bohatou, avšak nepřátelskou Ameriku.

NÁZEV SOUBORU: Raný středověk.pdf

AUTOR: none

ISBN: 9788074060786

VELIKOST SOUBORU: 9,66 MB

STÁHNOUT ČÍST

Raný středověk - testy . Přemyslovci (15) První knížecí a královská dynastie. Ano, to jsou Přemyslovci. Dokažte nám i sobě, že pár otázek o tomto slavném rodu pro Vás nebude problém.

Raný středověk Po zániku Západořímské říše v r. 476 n.l. nastává v Evrop období nazývané stě ředověk. Vzhledem k délce trvání tohoto období v evropských dějinách bývá dále dělen na: • raný středověk = 5. -11. stol. • vrcholný středověk = 12. stol. - polovina 14. stol.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY