Strážci občanského dobra

Interdrought2020.com Strážci občanského dobra Image
Hledáte knihu Strážci občanského dobra? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2010 a autorem je Petra Hůlová? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Pošesté přichází Petra Hůlová ke čtenářům s novým románem a pošesté překvapuje. Tentokrát provokativním tématem: dnešní českou skutečnost popisuje „očima poražených“. Hlavní postava nového románu vnímá předlistopadový svět jako sice nedokonalý, ale nejlepší ze všech možných světů, zatímco proměnu společnosti po roce 1989 vnímá jako dobu plnou tolika omylů, že cítí potřebu aktivně a třeba i násilím vnutit ostatním svou představu o společenském dobru. Román je temnou groteskou, která upozorňuje na to, že všechno lze nahlížet ze zcela odlišných úhlů pohledu a že co pro jednoho člověka znamená nové možnosti a svobodu, může druhému člověku přinášet úzkost, prázdnotu a beznadějný pocit chaosu. Romány Petry Hůlové nikdy nehýříly optimismem, tento však zneklidňuje ještě o poznání více než ty předchozí, protože - ač se odehrává na půdorysu jednoho města a jednoho osudu - vytváří přesvědčivý obraz úplného zmatení jazyků bez možnosti dorozumění mezi lidmi.

NÁZEV SOUBORU: Strážci občanského dobra.pdf

AUTOR: Petra Hůlová

ISBN: 9788072153886

VELIKOST SOUBORU: 9,52 MB

STÁHNOUT ČÍST

Strážci občanského dobra jsou právě proto dobrou knihou. Odkrývají, co většinou jen tušíme. Že jen náhodou všechno kolem nás i v nás ve skutečnosti nesměřuje ke stejným koncům. Že máme docela kliku, že tady nenávist ještě nevybuchla.

Strážci občanského dobra. Hůlová, Petra. Vydání: Městská knihovna v Praze 2017 | Jazyk: čeština. Románové podobenství o životě před sametovou revolucí a po ní. Dobové problémy jsou popisované z pohledu mladé komunistky z přesvědčení.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY