Hugolín Gavlovič a jeho dielo v dobovom literárnom a kultúrnom kontexte

Interdrought2020.com Hugolín Gavlovič a jeho dielo v dobovom literárnom a kultúrnom kontexte Image
Hledáte knihu Hugolín Gavlovič a jeho dielo v dobovom literárnom a kultúrnom kontexte? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2013 a autorem je Gizela Gáfriková? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Zborník prináša príspevky z medzinárodnej vedeckej konferencie Hugolín Gavlovič (1712 - 1787) a jeho dielo v dobovom literárnom a kultúrnom kontexte, ktorá sa konala pri príležitosti trojstého výročia narodenia H. Gavloviča 12. a 13. novembra 2012 v Bratislave. Autori príspevkov nahliadli na texty Gavlovičových diel Kresťanská škola a Valaská škola mravúv stodolaz rôznych uhlov pohľadu - zamerali sa na muzikologický, jazykovedný, literárny, ako aj duchovný rozmer a kontext Gavlovičovho diela pri zachovaní dobových sociokultúrnych väzieb a súvislostí. Zborník predstavuje aktuálny komplementárny pohľad na dielo slovenského barokového básnika.

NÁZEV SOUBORU: Hugolín Gavlovič a jeho dielo v dobovom literárnom a kultúrnom kontexte.pdf

AUTOR: Gizela Gáfriková

ISBN: 9788088746218

VELIKOST SOUBORU: 7,12 MB

STÁHNOUT ČÍST

Citáty Hugolín Gavlovič (1712 - 1787). Slovenský kňaz a spisovateľ. Hugolín Gavlovič citáty. Čtěte denně aktualizové citáty všech autorů od A do Z.

Najznámejšie dielo Hugolína Gavloviča Valaská škola mravúv stodola je didakticko-reflexívna skladba, ktorá poúča ako v otázke vecí svetských tak i vo veciach viery a poslušnosti k Bohu. Je to obsiahle dielo poukazujúce na mnohé ľudské chyby s radami ako ich odstraňovať, poprípade ako sa ich chrániť.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY