Kežmarok a Tatry

Interdrought2020.com Kežmarok a Tatry Image
Kežmarok a Tatry je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor none. Přečtěte si s námi knihu Kežmarok a Tatry na interdrought2020.com
Ide o prvé ilustrované dejiny mesta Kežmarok a blízkych Tatier podané v krátkych príbehoch. Autor Jaroslav Šleboda nás čoby turistický sprievodca prevádza Kežmarkom v čase, neopomína pritom najmenšie veľhory sveta, s ktorými je mesto osudovo späté. Príťažlivé ilustrácie a fotografie priam zvádzajú k rýchlemu poznaniu vlastnej histórie. Ešte nikdy neboli dejiny podané tak obrazne. Osídľovanie, tatársky vpád či obdobie kráľov postihnuté morom priam prenášajú čitateľa do opisovaného obdobia. Zážitkový text postupne odhaľuje najdôležitejšie fakty od najstarších čias až po súčasnosť. Reprezentačná kniha vychádza v piatich jazykoch – slovenskom, anglickom, nemeckom, poľskom a ruskom. Je ideálnym darčekom, ktorý poteší každé oko a pohladí dušu i najnáročnejších čitateľov.

NÁZEV SOUBORU: Kežmarok a Tatry.pdf

AUTOR: none

ISBN: 9788089426393

VELIKOST SOUBORU: 4,69 MB

STÁHNOUT ČÍST

Poľnohospodárske družstvo podielnikov Kežmarok vzniklo postupným zlúčením Jednotného roľníckeho družstva v Kežmarku s JRD Malý Slavkov , Stráne pod Tatrami, Mlynčeky, Rakúsy a v roku 1973 sa k nim pričlenilo JRD Ľubica. Spolu obhospodarovalo cca 5 000 ha poľnohospodárskej pôdy.

Mesto Kežmarok leží na rozhraní niekoľkých národných parkov ako Vysoké Tatry (TANAP 14 km), Pieninský národný park (PIENAP 25 km) a Slovenský raj (20 km). Vedieť viac Ubytovanie Kežmarok vyhovie záujemcom o históriu aj turistom smerujúcim do Vysokých Tatier.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY